Odpowiedzi

2010-04-11T14:45:15+02:00
Skwaiński jest głównym bohaterem tekstu pt "latarnik". Jest starym człowiekiem około siedemdziesiątki. Ma białe włosy. Jego ruchy i postawa przypominaja żołnierza. Karnacje miał ciemną która kontrastowala z niebieskimi oczmi. Na jego twarzy malował się smutek i przygnębienbie. Pochodził z Polski był emigrantem. Brał udział w licznych walkach. Wykonywał rózne zawody takie jak :kopacz zlota w Austri, poszukiwacz diamentów w Afryce, strzelec rzadowy w Indiach Wschodnich, farmer w Kaliforni, próbował handlu z dzikimi plemionami w brazyli, załozył warsztat kowalski w Helenie,miał fabryke cygar w Hawie lecz okradł go wspólnik i musiał zrezygować z interesu
2 5 2
2010-04-11T14:56:57+02:00
Skawiński to główny bohater noweli Henryka Sienkiewicza.Ma on około 70 lat,i na imię prawdopodobnie Józef.Jest on Polakiem ,który w swym życiu przeżył wiele tułaczek.
Z zawodu był :kopaczem złota w Australii,poszukiwaczem diamentów w Afryce,kowalem w Helenie,farmerem w Kaliforni ,służbą na statku oraz handlarzem w Brazyli . Zwiedził on wiele krajów, aż na stare lata,nie chciał już się tułać.
Zwolniło się miejsce pracy na latarni ,więc Skawiński pomyślał sobie ,że to będzie jedyne miejsce,w którym zostanie już na długo.Czuł on tam się bardzo dobrze.Codziennie wychodził na balkon latarni spoglądając na morze i otaczający go świat.
Latarnik był człowiekiem odważnym,bohaterskim,wytrwałym,patriotycznym,gdyż brał on udział w :powstaniu listopadowym,wojnie domowej w Hiszpani,walkach we Francji ,wojnie domowej w Stanach Zjednoczonych, w Powstaniu Narodowym na Węgrzech.
Był on również człowiekiem dobrym ,uprzejmym i honorowym gdyż przesłał on Towarzystwu w New Jorku połowę swojej miesięcznej pensji prazy na latarni.Za ten dar towarzystwo to przesłało Skawińskiemu Polskie książki,w których była lektura A.Mickiewicza pt. ,,Pan Tadeusz''.ZAczytany w tej lekturze latarnik zapomniał włączyć lampy na latarni po czym rozbił się statek .ZA to Skawiński został zwolniony z pracy na latarni.
Uważam,iż Skawiński to człowiek,godny naśladowania, gdyż w opowieściach swego okresu życia udowodnił jakim był człowiekiem.
3 5 3