Napisz opowiadanie które zacytujesz :"Przygoda w lesie" lub "Na polanie" albo "Pogodny dzień" lub "Letnia idylla"
P.S. idylla to beztroskie, spokojne, pogodne życie.
To jest w podręczniku Daje słowo kl.6 część 2 na str. 215 zad 6
Daję naj ;*

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T15:29:38+02:00
Przygoda w lesie

(akapit)Był to Niedzielny poranek. Szybko zerwałam się z łóżka, ubrałam się i zeszłam na dół na śniadanie. Gdy z apetytem je jadłam, mówiłam mamie że po śniadaniu idę do mojego ulubionego miejsca w lesie. Wszystko zjadłam z apetytem i wybiegłam z domu.
(akapit)Las był nie daleko mojego domu, więc często tam chodziłam. Bardzo lubiłam przesiadywać nad strumyczkiem i wsłuchiwać się w jego szum. Gdy byłam już na miejscu zobaczyłam rannego ptaszka przy drodze. Wyglądał bardzo mizernie, był brudny i przestraszony. Nie chciałam zbyt szybko się do niego zbliżać, by go nie spłoszyć, lecz po paru minutach dało się do niego podejść. Było widać że dał za wygraną, gdyż wzięłam go w swoje ręce i poszłam z nim do domu. Na miejscu zauważyłam że moja mama pieli w ogrodzie. Podbiegłam do niej i krzyczałam w niebo głosy co przydarzyło mi się w lesie. Nie wiedziałam za bardzo co teraz z nim zrobić. Chciałam by został on u nas w domu, lecz mama powiedziała że musimy najpierw jechać z nim do weterynarza. Zgadzając się na ten pomysł, pojechałam z nią i ptaszkiem do kliniki. W poczekalni nie było kolejki, więc od razu weszłyśmy do gabinetu. wyjaśniając wszystko, jak znalazłam ptaszka, weterynarz w tym czasie go opatrywał. Po wszystkim powiedział ze potrzebuje on wiele opieki. Poprosiłam mamę by został on u nas. Zdecydowała że Zefirek (tak go nazwałam) może u nas zostać. Ucieszyłam się z tego powodu. Przez wiele dni starannie się nim opiekowałam i chodziłam z nim na badania. Po tygodniu weterynaż stwierdził, że Zefirek może już opuścić nasz dom. Trochę się tym zmartwiłam, ponieważ bardzo się z nim związałam, lecz wiedziałam że musi on odejść. Poszłam więc z nim do lasu i wypuściłam go.
(akapit)Bardzo wiele będzie on dla mnie znaczyć. Wiem że będę za nim tęsknić, lecz na samą myśl o tym że będzie on swobodnie latać myśl o tęsknocie przemija.