Mam zadania do Lektury Magdalena Musierowicz ,,Kłamczucha"

1.Określ w kilku zdaniach tematykę książki.
2.Podaj definicje powieści.
3.Wyjaśnij dlaczego ,,Kłamczucha” jest powieścią obyczajową.
4.Jako Aniela Kowalik napisz zaproszenie na szkolne przedstawianie Hamleta”.
5.Napisz dedykację, która umieściłbyś w książę ofiarowanej najlepszemu przyjacielowi.
6.Kartka z dziennika Anieli Kowalik (wypracowanie).

••proszę o pomoc daje naj••

1

Odpowiedzi

2010-04-13T15:17:15+02:00
Bardzo dawno czytałam ta książkę lecz przypadła mi do gustu :) postaram sie pomoc jak tylko bede mogła :)

1). powieść M.Musierowicz pt. "kłamczucha" to opowieść o pewnej nastolatce z nadmorskiej miejscowości Anieli Kowalik. dziewczyna popadała w różne tarapaty poprzez częste przeważnie niewinne kłamstewka. jednak głównym tematem utworu jest miłość Anieli i Pawła, a także szkolne problemy dziewczyny.

2). powieść- jest to najczęściej obszerny utwór pisany prozą, występują w nim liczne dialogi, opisy osób, krajobrazów i akcji. jest to utwór wielowątkowy z narratorem trzecioosobowym-wszechwiedzącym, podzielony na rozdziały.

3). nie za bardzo wiem wybacz

4). drodzy nauczyciele
w imieniu swoim i wszystkich uczniów pragne zaprosić was serdecznie na sztukę pt. "hamlet". we wszystkich rolach zostali obsadzeniu uczniowie naszej szkoły. przedstawienie odbedzie sie w auli naszej szkoły 18 kwietnia bierzącego roku o godzinie 16.30. byłabym wdzięczna gdyby państwo potwierdzili swoją obecność wpisując się na liste dołączoną do zaproszenia. z wyrazami szacunku Aniela Kowalik.

5). dedykacja:
książkę tą dedykuję mojemu najlepszemu przyjacielowi za to że jest zawsze przy mnie kiedy go potrzebuję a także za to że znosi moje kaprysy. bez ciebie świat niebyłby tak kolorowy jak teraz.
5 4 5