Odpowiedzi

2010-04-11T15:28:23+02:00
Pieniądz jest powszechnym środkiem wymiany w trasakcjach kupna-sprzedaży. Jest on potrzebny do życia każdemu z nas. Należy jednak pamiętać, że stawianie pieniędzy na pierwszym miejscu nie przynosi nic dobrego. Postaram się udowodnić postawioną tezę w temacie.
Matka Teresa z Kalkuty założyła nowe Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, które okazało sie być bardzo potrzebne światu. matka Teresa pragnęła, by każdy człowiek został obdarzony pozytywnymi uczuciami, a tego nie można kupić za pieniądze. ,,Nie zadowalajmy się samym ofiarowaniem darów pieniężnych" - mówi Matka Teresa, ponieważ według niej ofiarowanie swoich rąk do pracy oraz serce do kochania to już była ogromna pomoc.
Kolejnym argumentem może być fragment z Biblii, Nowego Testamentu, a dokładniej Ewangelii wg. św. Mateusza, w którym opisane jest pewne zdarzenie ukazujące jak Judasz był skąpy na pieniądze. Judasz zawsze pozostanie symbolem zdrajcy, ponieważ zgodził się wydać Jezusa arcykapłanom i uczonym w piśmie za trzydzieści srebrników.
Ostatnim argumentem jest fakt, że wielu bogatych ludzi było i jest nieszczęśliwych z powodu swojego majątku. Przykładem tego jest znana aktorka i piosenkarka Marlin Monroe, której zdobyte bogactwo unieszczęśliwiło do tego stopnia, że popełniła samobójstwo. Niektórzy ludzie często myślą, ze mając pieniądze będą mieli wielu przyjaciół, ale niestety "przyjaciele" takich ludzi często ich udają, by móc być bliżej pieniędzy, a nie tej rzekomo zaprzyjaźnionej osoby. tak samo jest w wielu małżeństwach, w których często kobieta zostaje żoną bogatego mężczyzny tylko dla pieniędzy, lub odwrotnie. W takim małżeństwie nie ma uczuć, a liczą się tylko pieniądze.
Myślę, że przytoczone przeze mnie argumenty doskonale ukazują słuszność, że pieniądze nie są najważniejsze i nie wszystko, co w życiu ważne da się na nie przeliczyć.:)