Odpowiedzi

2010-04-11T16:14:11+02:00
Przykazanie pierwsze, które brzmi " Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" mówi nam, że Bóg ma zyczenie, abym w swoim życiu najwyżej cenił dobra duchowe (miłość, zdrowie), a nie dobra materialne. Bóg w tym przykazaniu uczy mnie wartościowania. Człowiek, którego obchodziłyby same pieniądze, był by osobą bez serca.

Przykazanie piąte, które brzmi " Nie zabijaj" mówi nam, żę Pan bóg ma zyczenie, abym szanował swoje zdrowie i życie oraz innych. Używki, typu alkohol, nikotyna, narkotyki wymyślili ludzie, którzy chcą zabić bliźnich. Przez te wymysły nasze życie traci sens i umieramy. Samobójstwa, aborcja lub eutanazja to cieżkie grzechy, które ludzie coraz częściej popełniają i umierają.

Przykazanie czwarte, które brzmi: " czcij ojca swego i matke swoją" mówi nam, że Bóg ma życzenie, abyśmy kochali i szanowali swoich rodziców. To dzięki nim żyjemy i mozemy cieszyć sie każdą napotkaną chwilą. W każdym momencie mozemy im sie zwierzyć lub prosić o pomoc. To im zawdzięczamy to, że chodzimy do szkoły, jesteśmy zdrowi. bez nich nasze życie nie miałoby sensu, dlatego powinniśmy o nich dbać i troszczyć sie o nich.

Liczę na naj.
2010-04-11T17:15:42+02:00
1. Wymagam od siebie, nawet gdy inni nie wymagają

Trzeba od siebie wymagać , choć inni od nas nie wymagają. Wybierając taką drogę i stawiając sobie te słowa jako życiowe motto zajdziemy bardzo daleko.
Wymagając od siebie będziemy stawać się coraz lepsi i silniejsi duchowo. Są to bardzo ważne słowa , które każdy z nas musi wziąśc sobie do serca.


8. Szukam pomocy u rodziców

Rozmowa z rodzicami jest ważna w kszałtowaniu swojej osobowości. Szczególnie w okresie dojrzewania należy jak najwięcej rozmawiać ze swoimi rodzicami. Współna rozmowa rozwiązuje problemy jakie nas spotykają. Watro szukać pomocy u rodziców. Nikt tak dobrze nie zrozumie jak oni.


10. Nie lękam się głosiç Ewangelii.
Nie warto wstydzić się rozmawiać o Jezusie, Bogu i innych świętych. Nie warto wstydzić się głosić tym, którzy nie słyszeli o Jezucie , ewangelii. To rówież bardzo ważne, a tym samym trudne zadanie dla młodego człowieka.