W anglojęzycznej gazecie przeczytałeś artykuł, którego autor opowiada się za zakazem ruchu prywatnych samochodów w centrach dużych miast. Napisz list do redakcji przedstawiający Twoje zdanie na ten temat:
* powołaj się na przeczytany artykuł, określając jego temat i datę publikacji.
* przypomnij opinię wyrażoną przez autora i sformełuj swoje zdanie
* podaj dwa argumenty na poparcie swojego zdania
* poproś o zamieszczenie listu i wyraź zainteresowanie opiniami innych czytelników.

(jeśli ktoś poda również przetłumaczenie po polsku dam NAJ!!)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T16:10:28+02:00
Dear Editor,

I am writing in connection with the aticle about cars in the city centres, which appeared in your paper on 10th september.
The author recommends to ban cars from city centres as big cities are facing serious problems related to cars. I could not agree more with this view because I belive a serious steps like this one must be taken to minimise these problems.
Firstly, exhaus fuels emitted by engines are harmful to our health and have a bad impact on the atmosphere. Secondly, cars are one of the reasons of traffic jams and a great amount of them in streets couse accidents, not to mention noise. That is why I agree that using cars should be prohibited in city centres.
I would be very grateful if you could print my letter. I wonder what other readers think about this issue.

Yours faithfully,
XYZ

Szanowny Panie Redaktorze,
Piszę w zwiazku z artykulem o samochodach w centrach miast ktory pojawil sie w Panskim czasopismie/gazecie 10. wrzesnia.
Autor zalecal zakazanie (ruchu) samochodow w centrach duzych miast poniewaz stają one w obliczu powaznych problemow zwiazanych z samochodami. Nie moglabym nie zgdziac sie bardziej z tym pogladem poniewaz uwazam ze powazne kroki jak ten muszą zostac podjete by zminimalizowac te problemy.
Po pierwsze, spaliny emitowane przez silniki sa szkodliwe dla zdrowia i maja zly wplyw na atmosfere. Po drugie, samochody sa jedna z przyczyn korkow i ich duz ilosc na drogach powoduje wypadki nie wspominajac o halasie. Wlasnie dlatego zgadzam sie ze uzywanie samochodow powinno zostac zabronione w centrach miast.
Bylabym wdzięczna gdyby mogl Pan wydukowac moj list. Zastanawiam sie co inni czytelinicy mysla o tej sprawie.

Z powazaniem,
XYZ
;)
44 4 44