Odpowiedzi

2010-04-11T16:21:51+02:00
My problem is very troublesome. I always blush at the really bad time. For example when I want to ask about something when I am in any kind of shop. I am very tired because of it and that's why I have not got a boyfriend. I think if I would be more courageous it would be just disappear. But I am so shy and I am blushing all the time. I don't look nice with it. And it makes me unhappy.
1 5 1
2010-04-11T16:25:34+02:00
Recently, I have a little problem. Sharing the room with his siblings, we argue every day. I'm the oldest and I do not like when younger siblings interjects to what he writes on the computer chatting with a friend, or taking my things to me. I would like to have your own room. But how to convince parents? I keep dreaming of greater freedom and their own room.

+ tłumaczenie :

Ostatnio mam mały problem. Dzieląc pokój z rodzeństwem codziennie się kłócimy. Jestem najstarsza i nie lubię gdy młodsze rodzeństwo wtrąca się do tego co pisze na komputerze rozmawiając z koleżanką lub zabierając mi moje rzeczy. Chciałabym mieć swój własny pokój. Tylko jak przekonać do tego rodziców ? Ciągle marzę o większej swobodzie i własnym pokoju.

3 5 3