Na jutro mam z historii taki 'mini-sprawdzian' z epok. Trzeba je wypisać i scharakteryzować. Jestem w 3 kl gimnazjum. ;)
Proszę o odpowiedzi zwięzłe i na temat, nie za długie, bo muszę się tego
nauczyć.
Ale żeby wszystko było jakoś krótko ale szczegółowo i dokladnie rozpisane;p
z góry dzięki za odpowiedzi :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T16:49:47+02:00
PREHISTORIA
Czasy od pojawienia się człowieka na Ziemi do powstania pisma. Niekiedy używa się równie terminu ,, epoka kamienia'' ze względu na kamienne narzędzia, którymi się posługiwali ludzie w tamtych czasach.
STAROŻYTNOŚĆ
Rozpoczyna się wraz z wynalezieniem pisma, a za jej zakończenie przyjmuję się datę upadku imperium rzymskiego - największego imperium w starożytności. Ta najdłuższa z epok historycznych trwała przeszło 4000 lat.
(4000r.p.n.e. - 476r.n.e.)
ŚREDNIOWIECZE
Epoka ta trwała ponad 1000 lat.
Obejmowała czasy od upadku cesarstwa rzymskiego do odkrycia Ameryki przez Kolumba. W tym okresie narodziła się kultura współczesnej Europy.
(476r.n.e. - 1492r.n.e.)
NOWOYTNOŚĆ
To okres, w którym Europejczycy poznali wszystkie kontynenty oraz podbili wiele spośród odkrytych krain. W czasach tych rozwinęła się nauka i technika. Powstały liczne wynalazki oraz narodził się przemysł. Wydarzenia te nieodwracalnie zmieniły życie ludzi.
(1492r.n.e. - 1914r.n.e.)
WSPÓŁCZESNOŚĆ
Rozpoczęła się wraz z wybuchem I wojny światowej i trwa do dziś. W XX wieku nastąpił bardzo szybki rozwój nauki i techniki. Według niektórych historyków okres od 1914r. do 1945r. to czasy najnowsze, natomiast współczesność obejmuje wydarzenia po 1945r.
Mam nadzieje, że pomogłam:D
1 5 1