Odpowiedzi

2012-08-31T16:05:00+02:00

      Charakterystyka - opis, który ma na celu przedstawienie postaci żyjącej, bądź fikcyjnej. Informuje ona o charakterze postaci, stosunku postaci do otoczenia i odwrotnie, co lubi, jakie ma nawyki.

      Antoś Kowal jest czternastoletnim chłopcem, który uwielbia być w centrum uwagi. Chodzi do Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza we Wrocławiu. Znam go już dziesięć lat. Antek ma pięcioletnią siostrę o imieniu Aleksandra. Mieszka on w jednym domu z rodzicami i dziadkami. Jego zainteresowaniem jest fotografia.

      Mój kolega jest wysokim i dobrze zbudowanym chłopcem. Ubiera się jak każdy, normalny chłopiec w jego wieku. Do szkoły, czy do kościoła zawsze przychodzi czysty. Ma on ciemne włosy i niebieskie oczy.

      Charakter Antka nie jest zachwycający. Jest bardzo uparty. W klasach Szkoły Podstawowej bardzo kłamał. Jednak dziś już tego nie robi, choć nadal jego charakter nie jest taki, jaki można sobie wymarzyć. No cóż, nikt nie jest idealny.

      Mój kolega nigdy nie jest sam. Chociaż jest zarozumiały, to i tak go bardzo lubimy. Każdy go chwali za jego rzetelność. Ma bardzo dużo kolegów jak i koleżanek. Jest moim prawdziwym przyjacielem. Uwielbia grać w piłkę nożną, choć nie jest tak dobry jak inni fani tego wszechstronnego i popularnego na świecie sportu.

      O Antku mam bardzo dobre zdanie. Dla mnie jest porządnym, dobrze wychowanym chłopcem. Dla niektórych osób z jego otoczenia jest wzorem do naśladowania.

22 3 22