Napiscie mi opowiadanie wyobraż sobie ze złowiłeś złotą rybkę wzamian zato ona spełni twoje 3 zyczenia napisz opowiadanie z dialogiem w narracj 1 osobowej ma to byś wstęp rozwinięcie zakończenie w srodku gdzieś ma być dialog tylko to ma być długie

1

Odpowiedzi

2010-04-11T18:23:16+02:00
"Spotkanie ze złotą rybką"
[akapit] Wczoraj kiedy poszedłem/poszłam nad staw łowić ryby wydarzyło się coś niezwykłego, coś co była nadzwyczajne, nie codzienne.
[akapit] Najpierw usiadłem/-am na kamieniu i nadziałem/-am robaka na haczyk. Gdy już to zrobiłem/-am zarzuciłem/-am wędkę i cierpliwie oczekiwałem/-am, że coś złapie. Nagle coś szarpnęło spławik, a ja zacząłem/-ęłam zwijać powoli żyłkę. Ten okaz był bardzo mały i słaby, dlatego z lekkością ją wyciągnąłem/ęłam i położyłem/-am na brzegu. Była to bardzo ładna niczym złoto lśniąca w promieniach słońca mała rybka. Bardzo byłem/-am ucieszony/-a z tego połowu gdy rybka zaczęła mówić ludzkim głosem:
- Kochany rybaku! Co żem ci uczyniła, że musisz mnie dusić tą igłą?
W ty momencie nie wiedziałem/-am co mam zrobić więc powiedziałem/-am:
- Czy to ty do mnie coś mówiłaś rybko?
Ona odparła:
- Tak to ja mówiłam. Chciałam cie prosić o to abyś mnie wypuścił. Jestem jedyną złotą rybką w tym stawku. Jeżeli wypuścisz mnie w zamian spełnię twoje trzy życzenia.
Nie wiedziałem co powiedzieć, lae jeżeli taka piękna rybko mnie tak ładnie prosi to cóż mogłem powiedzieć. Powiedziałem tak:
- Dobrze wypuszczę cie. Moim pierwszym życzeniem jest to abym miał nowe zielone rybaczki.
Rybka uczyniła to w jednej chwili. Nie wiedziałem co powiedzieć więc od razu powiedziałem:
- Moim drugim życzeniem jest nowe wiaderko na robaki, bo to jest już stare podziurawione i robaki mi uciekają.
Rybka ponownie to uczyniła.
Oniemiałem z wrażenia i z lekkim pośpiechem zacząłem/-ęłam prosić o trzecie życzenie:
- Moim trzecim życzeniem jest nowa wędka!
Rybka odpowiedziała:
- Dobrze, a oto i ona. Spełniłam twoje trzy życzenia teraz jestem wolna. Do widzenia rybaku!
- Do widzenia złota rybko!
[akapit] tak zakończyła się moja przygoda z rybką. Dopiero później oprzytomniałem-am, ze mogłem/-am prosić o nowy dom. Niestety próżność nie popłaca.
2 5 2