1. Wstaw przecinki w odpowiednich miejscach.


Odkrycie narkozy zawdzięczamy dwóm amerykańskim dentystom: Horacemu Wellsowi oraz Williamowi T.G Mortonowi. Wells któy chciał zbadać znieczulające działanie tlenku azotu (gazu rozweselającego) poddał się zabiegowi usunięcia zęba. Kiedy zabieg się udał powtórzył go na kilkinastu pacjentach. Następnie zdecydował się na zademonstrowanie swojej metody przed studentami medycyny w Bostonie. Gdy uśpiony pacjent krzyknął Wells został wyśmiany i wygwizdany. Zabieg ten się nie udał ponieważ Wells nie wiedział o tym że tlenek azotu należy zmieszać z tlenem. Tylko wówczas tlenek działa skutecznie i jest bezpieczny. W roku 1846 Morton który przez jakiś czas prowadził badania z Wellsem rozpoczął zabiegi z oczyszczonym eterem siarkowym. Datę tę można uznać za narodziny anestezjologii.

3

Odpowiedzi

2010-04-11T18:10:59+02:00
Odkrycie narkozy zawdzięczamy dwóm amerykańskim dentystom: Horacemu Wellsowi oraz Williamowi T.G Mortonowi. Wells, któy chciał zbadać znieczulające działanie tlenku azotu (gazu rozweselającego), poddał się zabiegowi usunięcia zęba. Kiedy zabieg się udał, powtórzył go na kilkinastu pacjentach. Następnie zdecydował się na zademonstrowanie swojej metody przed studentami medycyny w Bostonie. Gdy uśpiony pacjent krzyknął ,Wells został wyśmiany i wygwizdany. Zabieg ten się nie udał, ponieważ Wells nie wiedział o tym że tlenek azotu należy zmieszać z tlenem. Tylko wówczas tlenek działa skutecznie i jest bezpieczny. W roku 1846 Morton, który przez jakiś czas prowadził badania z Wellsem, rozpoczął zabiegi z oczyszczonym eterem siarkowym. Datę tę można uznać za narodziny anestezjologii.
3 5 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T18:11:02+02:00
Odkrycie narkozy zawdzięczamy dwóm amerykańskim dentystom: Horacemu Wellsowi oraz Williamowi T.G Mortonowi. Wells ,który chciał zbadać znieczulające działanie tlenku azotu (gazu rozweselającego), poddał się zabiegowi usunięcia zęba. Kiedy zabieg się udał,powtórzył go na kilkinastu pacjentach. Następnie zdecydował się na zademonstrowanie swojej metody przed studentami medycyny w Bostonie. Gdy uśpiony pacjent krzyknął, Wells został wyśmiany i wygwizdany. Zabieg ten się nie udał, ponieważ Wells nie wiedział o tym, że tlenek azotu należy zmieszać z tlenem. Tylko wówczas tlenek działa skutecznie i jest bezpieczny. W roku 1846 Morton ,który przez jakiś czas prowadził badania z Wellsem rozpoczął zabiegi z oczyszczonym eterem siarkowym. Datę tę można uznać za narodziny anestezjologii.

pozdr i liczę na naj :)
10 3 10
2010-04-11T18:12:02+02:00
Odkrycie narkozy zawdzięczamy dwóm amerykańskim dentystom: Horacemu Wellsowi oraz Williamowi T.G Mortonowi. Wells,który chciał zbadać znieczulające działanie tlenku azotu (gazu rozweselającego),poddał się zabiegowi usunięcia zęba. Kiedy zabieg się udał,powtórzył go na kilkinastu pacjentach. Następnie zdecydował się na zademonstrowanie swojej metody przed studentami medycyny w Bostonie. Gdy uśpiony pacjent krzyknął, Wells został wyśmiany i wygwizdany. Zabieg ten się nie udał, ponieważ Wells nie wiedział o tym,że tlenek azotu należy zmieszać z tlenem. Tylko wówczas tlenek działa skutecznie i jest bezpieczny. W roku 1846 Morton,który przez jakiś czas prowadził badania z Wellsem,rozpoczął zabiegi z oczyszczonym eterem siarkowym. Datę tę można uznać za narodziny anestezjologii.
5 5 5