Wyjaśnij na wybranych przykładach w jaki sposób woda oddziałuje na elementy Środowiska Geograficznego! , ukształtowania powierzchni ,gleby,fauny, flory, klimatu,człowieka . Wyjaśnij co to jest Środowisko Geograficzne, proszę o rzetelną pracę.Jak najszybciej.

2

Odpowiedzi

2010-04-11T18:54:11+02:00
Myślę, że woda wpływa na ukształtowanie powierzchni np. tak jak tworzą się klify, dla flory woda jest pożywieniem i substancjami mineralnymi, dla fauny także jest pożywieniem , bo zwierzęta piją wodę, człowiek jest zbudowany z wody i ją także bardzo potrzebuje w życiu, dla klimatu to chyba to, że paruje a potem się skrapla i dzięki temu są deszcze które dostarczają wodę i związki mineralne glebie.

Niewiem czy to jest dobrze:)
Najlepsza Odpowiedź!
  • XaXe
  • Rozwiązujący
2010-04-11T19:33:19+02:00
Środowisko geograficzne- składa sie ze środowiska przyrodniczego i antropogenicznego(powstalego w wyniku dzialan ludzi). Jest to otoczenie człowieka.
Woda wpływa na środowisko geograficzne.
Na ukształtowanie powierzchni ziemi jest ono widoczne przez działalność rzeźbotwórczą wody. Tworzą sie klify, jaskinie.
Dla gleby spełnia również ważną funkcje dostarcza do niej ważne związki, odżywia ją.
Zwierzęta nie mogły by przeżyć bez wody. Tak jak człowiek wykorzystują ja w wielu elementach życia.
Rośliny żyją dzięki wodzie. Dzięki niej wytwarzają tlen od którego istota żywa jest uzależniona.
Woda decyduje też w dużym stopniu na klimat. Opady deszczu, wody oceanu czy morza także mogą wpływać. Np. w Polsce zawsze zimniej jest nad morzem z którego wieje wiatr i jest bardziej wilgotno.
Człowiek jest uzależniony od wody nie przeżyje bez niej dłużej niż 3 dni. Ciało człowieka składa sie przede wszystkim w w 60 % (u dorosłego) z wody.