Zad 1
Napisz listę argumentów dlaczego to Syzyf jest niewinny lub dlaczego sąd powinien złagodzić mu karę

Zad 2
Wyobraź sobie że jesteś dziennikarzem obserwującym rozprawę. Napiszcie relacje z jej przebiegu (Syzyf jak coś XDD)
,,Dnia ... w gmachu sądu w ... odbyła się rozprawa przeciwko Syzyfowi. W imieniu oskarżenia zarzuty (jakie?) ... przedstawił (kto?) ... Zażądano kary (jakiej?)... następnie głos zabrała przedstawicielka obrony (kto?) ..., która przekonywała, że ... Kiedy wysłuchano obu stron, sędziowie (kto?) udali się na naradę. Po przerwie odczytano wyrok. Syzyf został uznany (winnym/niewinnym) zarzuconych mu czynów (i skazany na karę...)*.
Wyrok wywołał...

*wypełnia się w wypadku wyroku skazującego''

Zad 3
Do związku SYZYFOWA PRACA dopisz przynajmniej trzy określenia, które wyjaśnią jego znaczenie

SYZYFOWA PRACA to..., ..., ..., zajęcie (czynność)

Zad 4
Opowiedz o tych czynnościach, które są dla ciebie syzyfową pracą

Pliss... na jutro :(

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T19:07:59+02:00
Jesteś w V klasie nie?? Też to miałam jakiś czas temu. Więc tak:

1.Sąd powinien złagodzić Syzyfowi karę ponieważ:
-działał pod chwilą presji
-nie był do końca świadomy tego co robi
-jego działania nie były wykonane by komuś zaszkodzić
-nikt nigdy nie upomniał go iż źle postępuje plotkując. Gdyby ktoś o tym pomyślał ta sytuacja nie miała by miejsca.
2.Dnia 20 sierpnia 112 roku odbyła się rozprawa przeciwko Syzyfowi. W imieniu oskarżenia zarzuty,iż dopuścił się wydania największej tajemnicy Dzeusa oraz perfidne kłamanie bogom w oczy,przedstawił je ......... . Zażądano kary wnoszenia wielkiego głazu na szczyt góry. Następnie głos zabrała przedstawicielka obrony .............. , która przekonywała,że Syzyf działał pod chwilą presji oraz że nie był do końca świadomy co robi. Kiedy wysłuchano obu stron, sędziowie ............... , .............. i .................. udali się na naradę. Po przerwie odczytano wyrok.Syzyf został uznany winnym zarzucanych mu czynów i skazany na karę taką jakiej zażądał prokurator. Wyrok wywołał sędzia ...................... .

3. Nigdy nie dochodzi do skutku. Pomimo starań wszystko polega. Przy samym końcu gdy wydaje się że się już kończy jeden zły ruch wszystko niszczy. ( o to chodziło?)

4. Czynności które można nazwać Syzyfową pracą to między innymi: wprowadzenie do świata całkowitego szczęścia, bo zawsze ktoś zniszczy naszą ciężką pracę. Zaczynamy od naprawy drobnych rzeczy. Gdy już z nimi się uporamy przechodzimy do ważniejszych. Ale gdy już kończymy poważniejsze te drobne znów zostają przez kogoś zniszczone... Dlatego pełni szczęścia na całym świecie nigdy nie otrzymamy.
Ps. W miejsca kropek wpisz imiona i nazwiska osób z Twojej klasy. ;}
Wydaje mi się że pomogłam ;]
22 4 22