Chytry jak lis
silny jak wół
mądry jak sowa
pracowity jak mrówka
powolny jak ślimak
dumny jak paw
płochliwy jak zając
łagodny jak owieczka
uparty jak osioł
zdrów jak ryba
cichy jak mysz

Wykorzystując słownictwo podane powyżej, napisz charakterystykę osoby, która jest dla ciebie autorytetem.Pilnie proszę o odpowiedzi.

2

Odpowiedzi

2010-04-11T18:46:34+02:00
Mój brat jest dla mnie autorytem dlatego że jest starszy ode mnie i we wszystkim mi pomaga poprostu pracowity jak mrówka...To prawda że jest uparty jak osioł ale zawsze silny jak wół.
we wszystkim mi pomoże....Gdy dojdzie do jakiegoś celu w życiu jest dymny jak paw..Lubie go i wiem że jak będę miała jakiś problem to zawsze mi pomoże:)
5 2 5
2010-04-11T18:47:25+02:00
Mam przyjaciółke, która nazywa się Asia, kest chytra jak list, ponieważ odznacza się przebiegłością i sprytem. Zawsze potrafi w sobie znaleźć siłę aby dokonać czegoś nowego, moja mama ze śmiechem mówi,że ta dziewczyna jest sina jak wół. Uważam, że jest bardzo mądra jak sowa, gdyż nigdy nie sciąga na klasówkach, jest moim wzorem do naśladowania. Zawsze mozolnie przygotowuje się do testów bo jest pracowita jak mrówka, jednak zajmuje jej to tyle czasu bo jest powolna i dokładna jak ślimak. Kiedy dostaję dobrą ocenę jest dumna jak paw, ale nigdy się nie chwali więc określiliśmy ją mianem płochliwego zajączka. Nigdy z nikim się nie kłóci, w rozmowach jest łagodna jak owieczka, ale kiedy wymyśli sobie jakiś cel potrafi być uparą oślicą. Zawsze rano biega, jest wysportowana, a dzięki temu zdrowa jak ryba. Mimo wszystkich jej cech i tych dobrych i tych złych lubię tą moją Asię, bo zawsze mnie wysłucha, w sytuacjach kied chce się wyżalić potrafi być cichą małą myszką.