Odpowiedzi

2010-04-11T18:43:04+02:00
W czasie pokoju ulubiona rozrywka rycerzy byly turnieje w czasie ktorych,popisywali sie zrecznascia i umiejetnoscia walki.Do rozrywek nalezaly:gra w kosci,szachy a takze polowania.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T18:50:00+02:00
Ma być dużo to będzie ;)

Podstawową rozrywką rycerzy były turnieje. Walczyli oni wtedy konno. Uzbrojeni w pike rycerze mieli za zadanie strącić swego przeciwnika z konia. To był tylko jeden ze sposobów na zwycięstwo. Wygrywał także rycerz, który połamał kopie na tarczy przeciwnika oraz jeśli przeciwnik stracił swoją tarczę. Dla bezpieczeństwa od XV wieku na środku pola zaczęto stawiać barierki oddzielające walczących oraz stosowano tępe kopie. Nagrodami dla zwycięzców były wierzchowce swoich przeciwników. Bogaci panowie umieszczali swoje herby na tarczach rycerzy, aby rozsławić swój ród.

Bogaci rycerze wyprawiali na swoich zamkach uczty, na które zapraszali swoich znajomych. Nie obowiązywała tam kultura zachowania się przy stole, gdyż wszyscy, bez względu na stan jedli palcami. Ucztującym usługiwał giermek a za organizację uczty odpowiedzialny był stolnik. Stoły były ustawione w podkowę czyli tak: \_/, żeby biesiadnicy mogli podziwiać żonglerów i akrobatów. Kiedy w sali biesiadnej ucztowano w najlepsze w kuchni wrzała praca. Wszyscy uwijali sie jak w ukropie, żeby gościom nie zabrakło niczego. Na stół podawano między innymi: prosiaka z grila, pasztet z zająca, faszerowane mięso, pieczeń z dziczyzny i racuszki z miodem.

Myślę, że pomogłam ! Liczę na naj. :]