Zad.1-Mięśnie gładkie i mięsień poprzecznie prążkowany serca kurczą sie niezależnie od woli organizmu,skurcz mięśni poprzecznie prążkowanych szkieletowych jest zależny od naszej woli.Napisz,która z wymienionych właściwości jest istota dla człowieka podczas snu lub utraty przytomności.Odpowiedż uzasadnij.
Odpowiedz:
Uzasadnienie:
zad.2-Napisz,na które elementy obuwia małego dziecka powinna zwrócić uwagę mama,aby zapobiec skręceniu lub zwichnięciu jego nogi w kostce.
zad.3-Opisz,w jaki sposób woda bierze udział w regulacji temperatury ciała człowieka.
zad.4-Witaminy K i B₁₂ powstają w jelicie grubym dzięki działalności bakterii odżywiających się niestrawionymi resztkami pokarmu.Wyjaśnij,dlaczego stosowanie antybiotyków może spowodować niedobór tych witamin w organizmie.
zad.5-Zamaluj na żółto witaminy rozpuszczalne w tłuszczach,Wyjaśnij,jakie znaczenie ma ta właściwość witamin dla zdrowia człowieka.
Zamalowane witaminy to:E,A,D₃,K.

3

Odpowiedzi

2009-11-03T19:46:51+01:00
Zad 2.
Buty małego dziecka powinny sięgać do kostek i być sztywne w jej okolicy.
Zad 3.
Zapotrzebowania na wodę zależy od wielu czynników, między innymi temperatura otoczenia, wykonywanej pracy oraz zjedzonego pokarmu.
Zad 4.
Ponieważ antybiotyki niszczą florę bakteryjną.


to są ćwiczenia "Puls Życia" nowej ery. Też takie mam . xd
1 4 1
2009-11-03T19:46:56+01:00
Zad. 1
Mięsień ten jest połączony z sercem ,a serce musi pracować cały czas więc mięsień razem z nim.

Zad.2
Mama małego dziecka powinna zwrócić uwagę na buty powyżej kostki ,ponieważ uniemożliwiają skręcenie nogi.

Zad.4
Może również spowodować zniszczenie dobrych bakterii.

Zad.5
B6, E, A, K
Witaminy rozpuszczane w tłuszczach są magazynowane w organizmie ich nadmiar powoduje groźne zatrucia i uszkodzenia wątroby.

Zadania 3 nie mam pojęcia.
4 4 4
2009-11-03T21:44:57+01:00
Zad. 2
Mama kupująca obuwie małemu dziecku powinna zwrócić szczególną uwagę na wypuklenie wewnątrz buta, żeby nie były płaskie, podeszwa powinna być miękka,a najważniejsze dobrać odpowiedni rozmiar do nogi . Trzeba zwrócić uwagę również na to, aby but miał usztywnienie w kostce oraz wysoką cholewkę.

Innych zadań nie potrafię rozwiązać. Mam nadzieję, że pomogłam. ;)
4 2 4