Do napisania recenzja z filmu Zemsta
To co powinno się tam znajdować:

*reżyser filmu-Andrzej Wajda(Jest to adaptacja książki Aleksandra Fredry)
(A.Wajda. twórca takich filmów jak katyń,pan tadeusz)
*bohaterzy-Papkin(Roman Polański)
Klara(Agata Buzek)
Podstolina(Katarzyna Figura)
Rejent(Andrzej Seweryn)
Cześnik(Janusz Gajos)
Dyndalski(Daniel Olbchryski)
*ocena gry aktorów
*wskazanie roli najlepszej jak i najgorszej
*scenariusz- bardzo wierny orginałowi
*scengrafia-ruiny zamku,zima,chrakterystyczny klimat
*muzyka-Kilar(twórca muzyki filmowej)
*ciekawa kompozycja filmu-na końcu filmu pojawia się teatr(przedstawienie,wyeksponowanie postaci)

Za skopiowanie z internetu SPAM
Z góry dzięki

1

Odpowiedzi

2010-04-13T19:47:14+02:00
Ja dostałam z tego 5 wiec mam nadzieje ze ty tez;p recenzja powinna byc zazwyczaj krótka i lepiej nie rozpisywac sie z trescia...
Dnia 08.10.2009r. na lekcji j.polskiego, oglądałam z moją klasą ekranizację "Zemsty" Aleksandra Fredry. Film w reżyserii Andrzeja Wajdy zachwycił nie tylko mnie, ale również resztę mojej klasy. Główne postanie występujące w tym filmie to; Rejent- Andrzej Seweryn Cześnik-Janusz Gajos Papkin-Roman Polański Klara-Agata Buzek Podstolina-Katarzyna Figura Wacław-Rafał Królikowski.
Pomimo małych "wpadek" aktorów film bardzo dobrze odzwierciedlał książkę "Zemsta". Fryzury, makijaż oraz bogate stroje bardzo dobrze pasują do danej epoki, idealnie komponują sie z całą scenerią, a także bardzo dobrze są dopasowane do aktorów, podkeślają ich atuty oraz odzwierciedlają charaktery bohaterów. Moim zdaniem aktorzy bardzo dobrze odnaleźli sie w swoich rolach. Bardzo podobała mi sie gra Andrzeja Seweryna, który bardzo dobrze wczuł sie w rolę Rejenta. Uważam ze w tym filmie atuty Katarzyny Figury zostały za bardzo podkreślone. Film bardzo mi się podobał choć momentami był nudny. Oczywiście jak to w każdym filmie tak i w tym nie można było ukazać wszystkich szczegółów jakie zostały zawarte w książce.
Bardzo polecam ten film osobą, które przeczytały już tą lekturę, aby mogli zauważyć różnice zawarte pomiedzy książką a filmem.
46 4 46