Odpowiedzi

2016-07-12T19:14:49+02:00
1. Rachunek Rachunek sumienia to nie tylko liczenie swoich grzechów i przypomnienie ich. Rachunek sumienia to modlitwa grzesznika z Bogiem. A by dobrze przygotować się do rachunku sumienia powinniśmy zastanowić sie dlaczego popełniliśmy nasze grzechy i co było tego powodem. Powinniśmy dostrzec miłosierdzie Boga i uwierzyć ze mimo grzechów Bóg nas bardzo kocha.
2. Żal za grzechy-Powinniśmy , żałować wszystkich naszych grzechów. Nie powinniśmy znajdować jakiegoś,, ale,,. Każda zła sytuacja popełniona prze ze mnie jest grzechem i powinniśmy to sobie uświadomić. Musimy żałować wszystkich popełnionych grzechów. To konieczne , aby żal za grzechy był prawdziwy.
3. Mocne postanowienie poprawy-Powinniśmy chcieć zmienić sie , obiecać Bogu poprawę i zastanowić sie nad sobą.
4. Szczera spowiedź- to wyznanie wszystkich posiadanych grzechów. Nie możemy , żadnego zachować dla siebie. Bóg nam wszystkie wybaczy , ale pod warunkiem , że będzie to prawdziwa szczera spowiedź.
5. Zadość uczynienie Panu Bogu i Bliźniemu.-Jeśli to tylko możliwe powinniśmy naprawić wszystkie popełnione grzechy. Powinniśmy przeprosić wszystkich , których obraziliśmy , lub skrzywdziliśmy. Powinniśmy postarać sie aby na przyszłość nie popełniać owych grzechów, choć jest to bardzo trudne