Odpowiedzi

2010-04-11T20:00:05+02:00
Szanowni Państwo! I wy nam bliscy Drodzy Wychowawcy!
Jakimi słowami mamy dziękować za trzy lata trudów i kłopotów, za wbijanie wiedzy do naszych opornych umysłów? Jak przepraszać za wszystkie wybryki, złośliwości i zwykłą głupotę? Jak prosić, by nas źle nie wspominano?
Dziękujemy Pani Pedagog za wspieranie uczniów w trudnych chwilach, za serce, życzliwość i zrozumienie.
Dziękujemy całemu personelowi szkoły: pani sekretarce, pielęgniarce szkolnej, pani woźnej, paniom sprzątającym i paniom gotującym nam obiady i panom konserwatorom, wszystkim razem i każdemu z osobna za to, że dbali o nas, o czystość szkoły, o całość sprzętu, o nakarmienie nas, o załatwienie spraw formalnych.
Szczególne, wyjątkowe podziękowania kierujemy na ręce Pani Dyrektor, dzięki której szkoła sprawnie funkcjonuje dla naszego dobra.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T20:24:45+02:00
Drogie koleżanki i drodzy koledzy!
Wiele znajomości zawieramy już w pierwszych chwilach swojego życia. Poznajemy bliżej swoją rodzinę a zwłaszcza rodziców. Gdy nas przytulali, martwili się o nas i po prostu przy nas byli odczuwaliśmy takie ,, ciepło w środku " i było nam wtedy dobrze. Dopiero w dalszym życiu dowiadujemy się, że to uczucie to właśnie miłość! Domyślam się, że pewnie większość z was zastanawiała się nad tym, dlaczego miłość i przyjaźń są aż tak ważne w życiu każdego człowieka oraz dlaczego powinniśmy o nie zabiegać.
Być może, moi drodzy spotkaliście kiedyś taką osobę, która uważa się za ,,samowystarczalną". Myślę, że ktoś taki jest w wielkim błędzie sądząc, że nie potrzebuje nikogo aby być szczęśliwym. Tak naprawdę każdy człowiek potrzebuje wsparcia od zaufanej osoby. Leszek Kołakowski pisał : ,, Owszem, są ludzie, co z różnych powodów nie są do przyjaźni zdolni, nie wiedzą nawet, czym jest; są jednak bardzo nieszczęśliwi, choćby to przed samymi sobą utajniali".
Ktoś może powiedzieć: Jeśli byłbym bogaty, to po co mi przyjaciel, który pewnie tylko udawałby ze względu na pieniądze? A gdybym już ich nie miał to pewnie nie obchodziłbym już go. w takiej sytuacji oznacza to, że to nie był przyjaciel, bo czyż stare przysłowie nie głosi, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie? moim zdaniem przyjaźń powinna trwać na dobre i na złe, a od przyjaciela można liczyć na bezinteresowną pomoc.
Zadajmy więc sobie pytanie czym jest miłość? Miłość, jest to najpiękniejsze uczucie jakim możemy obdarzyć drugiego człowieka! Zdarza się, że miłość bywa tak silna, iż niektórzy np. potrafią poruszyć niebo i ziemię, gdy ukochana osoba gdzieś zaginie, aby ją odszukać. Przypomnijmy sobie historię Romea i Julii - bohaterów powieści Szekspira, czy dzieje Grażyny A. Mickiewicza. W obu tych przypadkach uczucie okazało się silniejsze od śmierci.
Na zakończenie chciałabym powiedzieć, że musimy zabiegać o uczucia, jeśli chcemy, aby nadal były one obecne w naszym życiu. To one stanowią sens życia. ,,Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą"- Jan Twardowski.Może być?
liczę na naj;)