Odpowiedzi

2012-07-30T19:53:48+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).


        W obecnych czasach społeczeństwo coraz częściej więcej uwagi poswięca sprawom materialnym niż swojej rodzinie czy przyjaciołom. Pieniądze mogą ułatwic nam życie , ale w wielu przypadkach okazuje się , że pieniądze szczęścia nie dają. W tej chwili podam kilka argumentów na potwierdzenie moich słów.

          Uważam , ze ludzie , którzy są w posiadaniu sporej ilości gotówki myślą wyłącznie o tym , aby je pomnażać . Pracują oni od rana do nocy zapominając zupełnie o żonie i dzieciach. Nie mają czasu , aby pójść do kina czy na spacer , w towarzystwie swoich bliskich. Zwykle nie interesują się ich losem, chociaż żyją w jednym domu. Pieniądze w takim momencie są ważniejsze niż rodzina, miłość i wzajemne relacje.

          Kolejnym argumentem jest to, że ktoś kto ma pieniadze często jest wyrachowany i cyniczny. Takie osoby uważają, że mogą łamać prawo i wszelkie zasady, bo pieniądze , które mają załagodzą tę sytuację. Niektórzy wpadają w różne nałogi. Jedni nadużywają alkoholu inni biorą narkotyki. W wielu przypadkach ludzie mający pieniądze wsiadali po alkoholu do samochodu czy wszczynali awantury, bo uważali , że im wszystko wolno. W końcu dochodziło do sytuacji , w których musieli oni ponieść konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań.

           Następnym argumentem jest to, że mając pieniądze nie możemy czuć się bezpiecznie. W telewizji wiele razy podawano przypadki porwań czy napaści na rodziny , które były dobrze sytuowane. Mając pieniądze narażamy się mimo woli na wielkie niebezpieczeństwo, bo złodzieje szukają tylko okazji, aby szybko się wzbogacić i w łatwy sposób zdobyć pieniądze. Osoby porwane dla okupu przeżywały piekło, obawiając się o własne zdrowie i zycie, ale również ich rodziny były w wielkim stresie.

           Podsumowując uważam, że pieniądze szczęścia nie dają. W życiu są ważniejsze wartosci takie jak miłość , uczciwość, sprawiedliwość. Istotne jest , aby szanować innych ludzi i umieć ich wspierać w potrzebie. Mając pieniądze nigdy nie jestesmy pewni czy ktoś darzy nas prawdziwą przyjaźnią czy jest z nami tylko przez wzgląd na nasze pieniądze. Myślę , że swoimi argumentami obroniłam tezę, którą zamiesciłam na wstępie.