Chytry jak lis
silny jak wół
mądry jak sowa
pracowity jak mrówka
powolny jak ślimak
dumny jak paw
płochliwy jak zając
łagodny jak owieczka
uparty jak osioł
zdrów jak ryba
cichy jak mysz

Wykorzystując słownictwo podane powyżej, napisz charakterystykę osoby, która jest dla ciebie autorytetem.
(o rodzicach)


pilnie potrzebuję

1

Odpowiedzi

2010-04-11T20:33:50+02:00
Autorytetem dla mnie są moi rodzice. Jestem dumna jak paw, że jestem ich córką. Moja mama jest bardzo nowoczesną kobietą, ma krótkie, blond włosy. Ubiera się w zwiewne sukienki, spódnice. Maluje się na co dzień lekko, podkreśla tym swą urodę, a na wieczór robi się na bóstwo. Tata zaś zawsze ma dobrany kolorystycznie krawat do koszuli, ma rude włosy, zielone oczy i krótko przystrzyżoną brodę.
Mój tata jest bardzo uparty, często mama mówi że jest jest uparty jak osioł. Kilka lat temu , gdy byłam jeszcze mała tata często chorował, lecz teraz jest zdrów jak ryba. Ciągle pracuje, jest pracoholikiem, niekiedy porównuje go że jest pracowity jak mrówka. Tata jest cichy jak mysz, gdy przychodzi do nas babcia, mówi że tak będzie lepiej, bo oni ciągle się kłócą, ale nie wiem czy to prawda. Odrabiając lekcje mama mi często pomaga, myślę że jest mądra jak sowa, wie dużo rzeczy, a gdy proszę tatę o pomoc w lekcjach to jest normalnie powolny jak ślimak.
Dogaduję się z rodzicami, myślę że są najlepszymi rodzicami pod słońcem. Chciałabym, abym i ja miała taka rodzinę w przyszłości. Mam nadzieję że tak będzie bo jestem silna jak wół i dążę do tego czego oczekuję.
1 5 1