Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T20:24:15+02:00
Rozkwitają pąki kwiatów?
przyroda budzi się do życia?
Pierwsze ciepłe podmuchy wiatru

Wylatują pierwsze motyle, które zimowały gdzieś wciśnięte w szczelinki kory drzew bądź na naszych strychach. Teraz jest dobry moment by odwiedzić strychy i sprawdzić, czy w oknie nie bije się z szybą jakiś motyl. Wypuśćmy go, skoro przeżył tak długą zime , niech żyje nadal. Wyłażą biedronki, chrząszcze, pojawiają się też niestety pierwsze komary.Kwiecień zdecydowanie należy jednak do ptaków. W tym miesiącu powraca z zimowisk większość gatunków.Dzięki temu, że na drzewach nie ma jeszcze zbyt wielu zasłaniających liści , są łatwe do obserwowania. A dzieje się tu naprawde wiele ciekawych rzeczy. Kwiecień to dla ptaków szczyt sezonu lęgowego,dobierania się w pary, budowy gniazd i składania jaj.

Kwiecień jak sama wskazuje jest miesiącem kwitnienia. Szczególnie w drugiej połowie miesiąca rozkwita wiele drzew i krzewów. W lesie dzięki światłu, które nie jest zatrzymywane przez korony drzew, rozkwita runo leśne. Tylko w kwietniu możemy podziwiać białe kobierce zawilców, błękitnych przylaszczek. Podmokłe łąki rozkwitają tysiącami żółtych kaczeńców.
5 4 5
2010-04-11T20:31:15+02:00
W kwietniu przyroda budzi się do życia. Zaczynają kwitnąć kwiaty ,a zwierzęta zaczynają normalne funkcjonowanie (czyli budzą się ze snu zimowego). Miesiąc ,,kwiecień" jest jednym z najpiękniejszych miesięcy dlatego , że trawa zaczyna się zielenić najpiękniejsze kwiaty zaczynają kwitnąć np. tulipany ,krokusy , czy hiacynty . Kwiecień jest moim ulubionym miesiącem .
1 1 1