Jesteś pracownikiem stacji meteorologicznej w swoim regionie. Korzystając z poniższych danych, napisz trzydniową prognozę pogody, którą przedstawi spiker lokalnej stacji radiowej. pomożesz napisać?
jesteś pracownikiem stacji meteorologicznej w swoim regionie. Korzystając z poniższych danych, napisz trzydniową prognozę pogody, którą przedstawi spiker lokalnej stacji radiowej.

Piątek:
Temperatura w dzień 7 stopni C, w nocy 2 stopnie C
995 hPa, opady deszczu, wiatr z zachodu na wschód

Sobota:
Temperatura w dzień 13 stopni C, w nocy 5 stopni C
1010 hPa, zachmurzenie, wiatr z północnego-zachodu na południowy-wschód

Niedziela:
Temperatura w dzień 15 stopni C, w nocy 8 stopni C
1012 hPa, małe zachmurzenie, wiatr z wschodu na zachód.

region- Warmia i mazury

1

Odpowiedzi

2010-04-11T20:47:21+02:00
Dzień dobry wszystkim rannym ptaszkom słuchającym naszego radia- "Dzień dobry Warmia i Mazury!" Piątkowy, zimny poranek nie zapowiada zbyt dużego skoku temperatury, bo tylko do 7 stopni z dodatkiem wiatru o wiejącym z zachodu na wschód oraz w pakiecie z opadami deszczu. Wartość ciśnienia to 995 hPa. W nocy przewidujemy 2 stopnie, więc to nie najlepszy czas na nocne spacerki. A teraz coś optymistycznego- jutro będzie lepiej! Pozdrawiam i oddaję głos.

Witam serdecznie w dzisiejszej prognozie pogody w radiu Dzień Dobry Warmia i Mazury! Mamy sobotę, rano, zapowiada się całkiem miły początek weekendu, bo temperatura sięgnie 13 stopni, może nie jest to upał ale nie będzie deszczu co jest dobrą wiadomością, niestety nie obędzie się bez zachmurzenia i wiatru wiejącego z północnego-zachodu na południowy-wschód , ciśnienie wynosić będzie 1010 hPa, w nocy ochłodzenie, bo tylko 5 stopni. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.


Panie i Panowie! Dzień Dobry Warmia i Mazury ! w niedzielnym wydaniu prognozy pogody ma dla was wspaniałe informacje- dziś przewidywany jest piękny dzień- idealny na spacer, bo temperatura ma wynosić 15 stopni zaś, aby się nie przegrzać natura zagwarantowała nam małe zachmurzenie przyprawione wiatrem ze wschodu na zachód, ciśnienie sięgnie 1012 hPa, w nocy ok. 8 stopni. Życzymy miłego dnia i zapraszamy jutro!
82 4 82