Odpowiedzi

2010-04-11T20:37:52+02:00
Od lat zadawałam sobie pytanie, co znaczy być człowiekiem. Definicja zawarta w encyklopedii, która mówi, że człowiek to istota o najwyższym rozwoju psychiki i życia społecznego w moim odczuciu nie odzwierciedla całej prawdy. Teraz zaczynam rozumieć ,że prawdziwy człowiek to nie tylko ciało, ale także i dusza. Prawdziwemu człowiekowi powinno towarzyszyć wiele wartości. Moim celem jest ukształtowanie i doskonalenie cech, które tak bardzo sobie cenię. Chcę czuć się prawdziwym, pełnowartościowym człowiekiem.

Twierdzę, że jedną z najważniejszych cech u człowieka jest odpowiedzialność. W pełni zgadzam się ze stwierdzeniem: „ Być człowiekiem, to właśnie być odpowiedzialny. To czuć, kładąc swoją cegiełkę, że bierze się udział w budowie świata:”. Uważam, że słowa te oddają znaczenie tej cechy. Każdy powinien pamiętać, że ponosi konsekwencje swych czynów. Powinien wiedzieć także,że nie jest jedyny na świecie i podejmując jakiekolwiek decyzje pamiętać, że nie dotyczą one tylko jego. Każdy człowiek ma swój udział w budowie rzeczywistości. Chciałabym, aby moje czyny i decyzje były zawsze przemyślane i nikogo nie krzywdziły.

Kolejną z ważnych wartości jest współczucie. Prawdziwy człowiek powinien być pełen zrozumienia dla innych. Pragnę, aby ludzie mieli we mnie oparcie i widzieli pomocną dłoń. Mam nadzieję, że będę człowiekiem pełnym tolerancji i współczucia. Nietrudno w dzisiejszym świecie zauważyć pogardę, brak szacunku, a nawet odrazę. Uważam, ze każdy , kto uważa się człowiekiem nie powinien odwracać się od potrzebujących , tylko służyć im pomocą na miarę swoich możliwości. Czasami wystarczy tylko kilka słów do uszczęśliwienia człowieka, a kiedy my będziemy potrzebować pomocy nikt się od nas nie odwróci.

Człowiek powinien być skarbnicą wielu wspaniałych cech. Jedną z nich jest lojalność. Myślę, że jestem godna zaufania i jestem z tego dumna. Mam nadzieję, że będę potrafiła korzystać z tego w dorosłym życiu. Bardzo chciałabym, aby nikt nie bał mi się zaufać. Pragnę też znaleźć osobę, której sama będę mogła powierzyć swoje sekrety i zmartwienia.

Życie nie może opierać się tylko na rozsądku. Miłość i przyjaźń to nieodłączne elementy życia szczęśliwego człowieka. Dlatego uważam , że bycie człowiekiem to nie tylko odpowiedzialność i lojalność. Życie wypełniać powinna radość, przyjaźń i prawdziwa miłość.

Moim zdaniem nie ma idealnego człowieka i takiego nie będzie. Mam jednak nadzieję, że uda mi się zgromadzić w sobie, chociaż cząstkę każdej z tych pozytywnych cech. Po prostu pragnę być szczęśliwa i uszczęśliwiać innych. Wierzę, że moje życie pełne będzie radości. Uważam,że człowiek nie może kierować się wyłącznie rozumem, powinien posłuchać głosu swego serca, bo tam kłębią się najlepsze i najszczersze cechy.
2 2 2
2010-04-11T20:44:39+02:00
Uważam, że teza ''czy warto być człowiekiem " jest jak najbardziej słuszna.Postaram sie to udowodni to w poniższych argumentach.
Pierwszy argument który warto poruszyc jest to że człowiek nie może wszystkiego ale może życ tak jak chce.dobrym przykładami są dzisiejsi politycy którzy żyja tak jak chca nie liczą sie z zdaniem innych może teraz po tej tragedi coś zrozumieją.politycy chca z wszelką cene postawic siebie w centrum uwagi.
Drugim argumentem jest to że człowiek dąż do celó które sobie wyznaczył i chce je zrealizować wie że zawsz nie dojdzie
trzecim argumentem jest to ze człowiek powinien nieśc potrzebujacym
myśle że powyższe argumenty przekonuja was do tezy podanej wyżej ;p
2 3 2