Odpowiedzi

2010-04-11T20:34:37+02:00
Żył w ziemi Us człowiek imieniem Hiob. Był to mąż sprawiedliwy, prawy, bogobojny i unikający zła. Miał siedmiu synów i trzy córki. Majętność jego stanowiło siedem tysięcy owiec, trzy tysiące wielbłądów, pięćset jarzm wołów, pięćset oślic oraz wielka liczba służby. Był najwybitniejszym człowiekiem spośród wszystkich ludzi Wschodu.

Pewnego razu, szatan w rozmowie z Bogiem zapytał: Czyż za darmo Hiob czci Ciebie? Ma wszak wszystko. Bóg zezwolił szatanowi
doświadczyć Hioba, odebrać mu majątek, dzieci, zdrowie, by sprawdzić prawdziwą siłę jego wiary. Długo Hiob walczył ze swoją niedolą, doświadczony trądem starał się zrozumieć dlaczego spotkało go tyle nieszczęścia. Nikt nie mógł ulżyć mu w jego cierpieniach. Ogrom bólu nie spowodował u Hioba zwątpienia. Próbowali je także zasiać w jego głowie przyjaciele, twierdząc że nieszczęścia to kara za grzechy. Hiob nie poddał się, wiedział, że cierpienie jego nie jest zawinione. Zaufał Bogu i wytrwał w swojej wierze.

Bóg wynagrodził Hioba przywracając i pomnażając jego dobytek oraz obdarzając go ponownie dziesięciorgiem dzieci. Odtąd żył długo i szczęśliwie. Hiob uosabia sobą niezawinione cierpienie, a także sens ludzkiej egzystencji - dążenie do prawdy i sprawiedliwości.

Widowisko plenerowe oparte na tekście Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II które zobaczyliśmy w Andrychowie każdy pewnie odebrał po swojemu. Interpretacji wykonania jest pewnie tyle ile osób je oglądało.

Teatr to wyobraźnia. Według mnie - a nie wiem czy celowo właśnie w ten sposób wybrano miejsce przedstawienia - miejsce i czas sztuki niejako naturalnie uzupełniały treść przekazywaną nam przez aktorów.

Oto gdzieś we wszechświecie (ciemna noc) pomiędzy pracą (AZPB), zabawą (Hala sportowa) i dniem codziennym (bloki na ul. 1 Maja) rozgrywa się nasze życie. Nad tym wszystkim jest jednak Bóg (wieża kościoła) obserwujący z dala nasze zachowanie.

1 2 1
2010-04-11T20:36:01+02:00
Ponieważ każdy z nas musi przejść tę samą drogę. Znaleźć wyjście z bałaganu swojego życia i każdy może zrobić to sam.Mamy wybór, możemy iść samotnie lub razem ,ale bedziemy dumni z wykonanego przez nas samych zadania.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T20:40:32+02:00
My sami możemy sie interpretować z Hiobem, poprzez codzienne sytuacje, które nam przynosi los. Raz jest źle, raz dobrze. Każdy z nas tak jak i Hiob ma swoje własne problemy, cierpienia. Ci- którzy walczą z przeciwnosciami losu (tak jak i Hiob) zostaną wynagrodzeni, zaś ci, którzy zwatpią-zostana potępieni. Historia Hioba uczy nas tego, że nie wolno sie poddawać! Nawet jeśli sytuacja wydaje sie beznadziejna, zawsze jest jakieś wyjście. Nie wolno mysleć,że Bóg o nas zapomniał, czy ukarał nas. Bo my- tak jak i Hiob zostajemy wystawiani na próbę.
1 4 1