Zaplanuj wycieczkę po Alpach.W planie uwzględnij:
-środek transportu
-trasę wycieczki
-możliwe warunki pogodowe
-roślinność
-ciekawe,godne obejrzenia obiekty na trasie-twoim zdaniem
Zeszyt ucznia PRZYRODA semestr II
wydawnictwo WSIP str.29 prosze szybko!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T13:09:33+02:00
Program wycieczki
Mont Blanc - dach Europy - Annecy i Chamonix - urok Alp - Avignon i Marsylia - droga wzdłuż Rodanu - Nicea i Cannes - luksus i plaże - Muzeum Perfum - królestwo zapachów - Monako i Monte Carlo - kasyna i milionerzy - Wenecja i Werona - przedsmak Włoch

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię, Niemcy oraz Szwajcarię. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje.

Dzień 2
Przyjazd do Sabaudii i zakwaterowanie w hotelu (okolice Chambery lub Albertville). Czas wolny na odpoczynek i spacer po okolicy. Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Chamonix - najbardziej znanego miasta Alp Francuskich. Wjazd najdłuższą na świecie kolejka linową na Aiguille du Midi (3842 m n.p.m.) u podnóża Mont Blanc i spacer po mieście. Przejazd do Annecy - przepięknego, położonego u ujścia rzeki Thiou miasteczka nazywanego alpejska Wenecją. Spacer po uroczej starówce i rejs statkiem po jeziorze D’Annecy. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Grenoble - miasta Olimpiady Zimowej w 1968 roku. Zwiedzanie miasta : Fort de la Bastille, ratusz, kościół św. Andrzeja. Przejazd do Avignon, zwiedzanie Pałacu Papieskiego i słynnego mostu St.Benezet (Pont d’Avignon). Przejazd w okolice Arles lub Marsylii na nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Marsylii - największego portu Francji i jednego z najstarszych miast Francji. Zwiedzanie bazyliki Notre Dame, spacer po słynnej ulicy Canabiere), a następnie przejazd do St.Tropez - jednego z najbardziej znanych i eleganckich kąpielisk, odwiedzanego przez gwiazdy filmowe, modelki i artystów. Spacer po miasteczku. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Cannes lub Nicei.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Grasse. Wizyta w ”zapachowej” stolicy Europy, gdzie w Muzeum Perfum Fragonard będzie można poznać proces powstawania zapachów i kupić perfumy po cenach fabrycznych. Przejazd do Cannes, miasta słynnego z festiwali, Alei Gwiazd i wspaniałych hoteli przy bulwarze la Croisette. Przejazd do Nicei-stolicy Lazurowego Wybrzeża, miasta artystów, miliarderów i arystokracji. Zwiedzanie starego miasta: katedra St.Reparate, cours Saleya, Promenade des Anglais ze słynnymi hotelami-pałacami (Negresco i Meridien). Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Księstwa Monaco. Zwiedzanie miasta : Pałac Książęcy z katedrą, w której pochowana jest księżna Grace Kelly, Ogrody Egzotyczne oraz Muzeum Oceanografii. Następnie zwiedzimy Monte Carlo, znane ze wspaniałych kasyn, gdzie każdy może zostać milionerem... Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 8
Przejazd do St.Paul de Vence - malowniczego, średniowiecznego miasteczka, położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do Antibes, miasta targów prowansalskich. Zwiedzanie starówki z wąskimi, krętymi uliczkami i Zamkiem Grimaldich. W godzinach popołudniowych przejazd w okolice Werony na nocleg.

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Werony i krótkie zwiedzanie miasta. Spacer po mieście Romea i Julii: arena, Piazza delle Erbe, Castelvecchio, balkon Julii. Następnie przejazd do Wenecji. . Rejs na wyspę Burrano (gdzie zobaczymy słynne weneckie koronki). Następnie rejs do centrum i spacer po mieście: Plac i Bazylika św. Marka, pałac Dożów, Most i dzielnica Rialto, Canale Grande. Wieczorem wyjazd do Polski. Przejazd przez Austrię i Czechy. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje.

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00).
5 4 5