1. napisz list do wybranej przez cb osoby. pamietaj o uwzglednieniu wszystkich elem. charakterystycznych dla tej formy i dostosowaniu jez. wypowiedzi do adresata.

2. Napisz e-mail oraz dluzszy SMS z pozdrowieniami z wycieczki. Jeden skieruj do babci i dziadka, drugi- koleżanki lub kolegi.

PS: to na polski , dam naj ;*

1

Odpowiedzi

2010-04-12T17:49:59+02:00
1. Droga Aniu!
Jestem na wakacjach w Egipcie. Koniecznie muszę Ci opowiedzieć, jaka ciekawa rzecz mi się przydarzyła po przyjeździe do hotelu.
Stałam u wejścia do hotelu. Tragarz zabrał moje bagaże do pokoju. Spojrzałam w stronę taksówki, mój tata rozmawiał z taksówkarzem. Zaczepił mnie pewien chłopiec. Zapytał, czy znam angielski. Powiedziałam, że uczę się go w szkole, ale nie wiem, czy będę potrafiła mu pomóc. Uśmiechnął się i powiedział, że w zasadzie to on chciałby mi pomóc. Zaproponował oprowadzenie po Kairze. Zapytałam się taty, powiedział, że jeśli wrócę na obiad to mogę iść gdziekolwiek chcę. Chłopiec miał na imię Ahmed. Ahmed opowiadał mi o zwyczajach w jego rodzinie. Pokazywał mi ulice, po których Egipcjanie spacerują w trakcie parad. Zobaczyłam też Sfinksa i dużo piramid. Ahmed dał mi swój numer telefonu i powiedział, że mogę dzwonić kiedy tylko chcę. Wróciłam do hotelu o godzinie 17.
To była cudowna przygoda. Nigdy jej nei zapomnę. Jak wrócę, to opowiem Ci więcej historii.
Pozdrawiam, Iza (Twoje imię)
2. Drogi Robercie! Jestem na wycieczce w Egipcie. Bardzo mi sie tu podoba. Oglądam wiele piramid. Widziałam nawet Sfinksa! Mieszkam w pięknym hotelu, jedzenie jest cudowne, obsługa wspaniała. Tak mogłoby być przez cały rok. Opowiedz mi, co Ty robisz w wakacje? Pozdrawiam, IzaDroga Babciu i Dziadku. Jestem w Egipcie. Żyję w cudownym hotelu. Zwiedzam miasto Kair. Jest, wspaniale. Kocham Was, Iza

za 10 pkt to ja ci więcej nie wymyślę. Za coś takiego powinno być conajmniej 30 pkt. zrobiłam to , bo mi sie nudzi.
1 5 1