Napisz rozprawkę czy warto mówić prawdę

używając argumentów takich jak
- kłamstwo może sprawiać drugiej osobie cierpienie
-może spowodować nieodwracane skutki
-chcemy żyć w otoczeniu ludzi szczerych
- potępiam kłamstwo


praca musi zawierać półtorej kartki A4

1

Odpowiedzi

2010-04-11T22:26:29+02:00
Czy warto mówić prawdę ?
Osoby , które kiedyś już skłamały i nie poniosły przez to żadnych konsekwencji , napewno uważają , że lepiej kłamać. Dalej oszukują innych i nie zdają sobie sprawy , że postępuję źle i krzywdzą innych.
Moim pierwszym argumentem jest to , że można kłamać ale z umiarwm i bardzo żadko , prawie wcale. Każdy z nas popełnia błędy i uczy się na nich , zdarza się , że ludzie oszukują , ponieważ boją się powiedzieć prawdę , lub nie chcą zranić daną osobę. Nie jest to dobre rozwiązanie.
Drugim moim argumentem jest to , że przez kłamstwo tracimy zaufanie inych osób. I tak osoba , którą skłamaliśmy dowie się prawdy, będzie miała do nas żal, że ją/go okłamaliśmy, a my zaufania już nie odzyskamy. Nawet najgorsza prawda, jest lepsza niż kłamstwo. Ufamy innym po to, żeby inni mogli ufać nam, dlatego prawda w życiu codziennym jest dobra.
Trzecim moim argumentem jest to, że prawda jest lepsza od kłamstwa , ponieważ kłamstwem możemy kogoś zranić bardziej niż prawdą. Jeżeli powiem komuś nie prawdę , po to żeby ta osoba nie cierpiała z jakiegokolwiek powodu , to pomaga ale tylko na krótką chwile. Każdy z nas chce żyć w otoczeniu ludzi szczerych , każdy chce mieć zaufane osoby i przyjaciół , którym ufa i oni ufają mu/jej.
Czwartym i ostatnim z moich argumentów jest to , że potępiam kłamstwo, ponieważ to jest złe i krzywdzi ludzi, a także tracimy przez to wiele osób i inny postrzagają nas jako złego człowieka.
Nie warto kłamać, bo skutki kłamst mogą być nie odwracalne, jak np. w lekturze kłamczucha.