Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T12:42:51+02:00
Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy zmusza wiele osób do nadmiernego poświęcenia sprawom zawodowym. Ludzie pracują długo w ciągu dnia, zostają po godzinach a często również weekendy poświęcają firmie. Stają się pracownikami ,którzy nie potrafią odpoczywać. W mojej pracy postaram się potwierdzić słuszność stwierdzenia, że nie może dobrze pracować ten kto nie potrafi odpoczywać.
Jestem przekonana, że zmęczony pracownik nie wykona dobrze swej pracy, gdyż trudniej będzie mu się skupić . Osoba przemęczona częściej choruje, a podczas jej nieobecności pracodawca musi organizować zastępstwo.Dodatkowym argumentem jest fakt, iż zmęczony człowiek może mieć problemy z koncentracją uwagi i spostrzegawczością, więc stwarza potencjalne zagrożenie dla innych, np.kiedy jest lekarzem i operuje pacjenta.
Trudno zaprzeczyć, że praca jest efektywna wówczas, gdy w firmie panuje dobra atmosfera. Ludzie zmęczeni są poddenerwowani, zachowują się agresywnie i widzą same negatywy swej pracy. Stają się pesymistami, a ich frustracja udziela się pozostałym pracownikom.Z tego wynika, że osoby które nie odpoczywają, często psują atmosferę w swojej firmie. Warto dodać, że niejednokrotnie ich przemęczenie odbija się negatywnie na rodzinie. Kosztem najbliższych odreagowują swoje stresy związane z pracą i brakiem odpoczynku.
Moim ostatnim argumentem jest fakt, że uprawianie wielu zawodów wymaga twórczego podejścia, nowych pomysłów i świeżego spojrzenia na różne problemy.Bez wątpienia odpoczynek pozwala zregenerować siły psychiczne i fizyczne oraz spojrzeć z dystansem na nowe wyzwania. Czynne odpoczywanie np. uprawianie sportów,spotkanie się z przyjaciółmi, czytanie książek, chodzenie na koncerty ubogaca a wartościowy człowiek, to lepszy pracownik. Uważam,że umiejętne dzielenie swojego czasu na pracę i relaks, pomaga zachować duchową równowagę.
W świetle przytoczonych argumentów stwierdzam, że przekonanie iż dobrym pracownikiem jest ten kto potrafi odpoczywać jest słuszne. Odpoczywając, dochodzimy do wniosku ,że nasze to nie tylko praca. Kiedy jesteśmy wypoczęci pracujemy bardziej wydajnie, mamy lepsze pomysły, tworzymy przyjazny klimat wokół siebie. Dlatego każdemu przyda się chwila odpoczynku.


Rozprawka nie jest z internetu, z panią od polskiego ułożyliśmy ją na lekcji. Mam nadzieję że się przyda.