Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T12:28:34+02:00
Skoworonek-jest pożyteczny,ponieważ zjada pasożyty.
Nornik-niepożyteczny,ponieważ niszczy ogrody kopiąc tunele.
Mszyca-niepożyteczna,ponieważ żeruje na różach,przez mszyce róże chorują.Biedronki zwalczają mszyce.
3 4 3
2010-04-12T12:30:18+02:00
SKOWRONEK - Ten mały brązowo-beżowo upierzony wędrownik, który składa swoje jajka na polu i charakterystycznie śpiewa w locie, swoją francuską nazwę alouette wywodzi od jednego z podgatunków, czubatego skowronka, którego Rzymianie nazywali avis galerita, od galea „hełm", później przekształcone w alauda i aloe. Skowronek jest wyjątkowo pożyteczny, gdyż żywi się wyłącznie owadami. Lata na wysokości ponad 400 m.
MSZYCE - Występują masowo, żerują na roślinach. W większości są szkodnikami upraw. Mszyce są roślinożerne: wysysają sok z roślin. Często są przyczyną znacznych szkód w uprawach.
NORNIK - Samce i samice opiekują się potomstwem swoim i obcym, zatem śmierć rodziców nie pociąga za sobą śmierci młodych. Nornik żeruje w promieniu około 15 m wokół nory. Nie zapada w sen zimowy. Pod śniegiem buduje tunele z ziemi i trawy. Część norników przenosi się do drewnianych zabudowań w ogrodach (gdzie mogą rozmnażać się też zimą). Latem nornik jest aktywny od wieczora do rana, zimą żeruje za dnia. Jest najliczniej występującym i najgroźniejszym szkodnikiem wśród gryzoni.
1 5 1