Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T12:53:49+02:00
Historia, którą pragnę opowiedzieć miała miejsce na pustyni - Saharze, na której to pewien pilot musiał awaryjnie lądować. mając zapas wody zaledwie na osiem dni, możliwie szybko próbuje naprawić silnik. Pewnego dnia wieczorem zasypia na piasku o tysiąc mil od zamieszkałych terenów. O świcie budzi go maleńki człowieczek- Mały Książę.Swoją wizytę zaczął od Geografa. Był bardzo zdziwiony patrząc jak Geograf wykonuje sterty map. Kreślił, liczył, rysował w pełni pochłonięty pracą, a jednocześnie jakiś tajemniczy uśmiech malował się na jego twarzy.
Następnie poleciał do Latarnika. I oto zobaczył jak Latarnik zapala całą alejkę latarni. Sprawiało mu to zajęcie dużo satysfakcji, ponieważ mógł oświetlić całą ulicę ,która stała się ładniejsza.
Po cichutku jak mgiełka, nie przeszkadzając Latarnikowi, oddalił się od niego z zamiarem odwiedzenia następnej postaci-Bankiera.
Mały Książe był ciekawy czy u Bankiera zaszły także jakieś nowe zmiany. Okazało się ,że Bankier Także zmienił swoją postawę życiową. Zrozumiał ,że w życiu wszystko nie można mieć wszystkiego. Jako człowiek stateczny założył bank, który udzielał pomocy finansowej wszystkim ludziom, którzy tej pomocy potrzebowali. Przestał być zachłanny, chciwy i skąpy. W ten sposób odzyskał cel w życiu. Małemu Księciowi spodobała się ta postawa Bankiera i od razu pomyślał o Pijaku- czyżby i u niego zaszły pozytywne zmiany? Tak wiec Mały Książe odwiedził Pijaka. Pijak- czysty zadbany, schludny i porządnie ubrany szedł od rana do pracy. W swojej pracy był bardzo dobrym fachowcem, a tym samym zyskał nowych kolegów i przyjaciół. Podobało się to Małemu Księciu i ze spokojem poleciał do Pyszałka.
1 5 1