MAŁY KSIĄŻĘ .
1. Jak rozumiesz dwa ważne przesłania Lisa ?
" Dobrze widzi sie tylko sercem" , " Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś "
2. Lis mówi , że " Decyzja oswojenia niesie ze soba ryzyko łez" . Skąd te łzy, czy warto ryzykować. ?

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T13:44:21+02:00
" Dobrze widzi sie tylko sercem"- to znaczy, że nie mamy patrzeć na urodę, wygląd zewnętrzny, stan majątkowy, czy pochodzenie. Najważniejsze jest to, co mamy w środku, czyli charakter. Patrząc sercem patrzymy właśnie na osobowość, a nie wygląd.
" Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś "- chodzi o to, że jak "oswoimy" osobę, czyli zbliżymy się do kogoś i zdobędziemy przyjaciela to jesteśmy za tą przyjaźń odpowiedzialni: dbamy o nią, pomagamy przyjacielowi, ufamy mu, a on nam, pocieszamy.
" Decyzja oswojenia niesie ze soba ryzyko łez- te łzy pochodzą od tego, że kiedyś możemy się rozdzielić, przestać się przyjaźnić. Warto jest ryzykować, ponieważ bezcenne są te wspomnienia, jakie możemy przeżyć razem z przyjacielem;)
Mam nadzieję, że pomogłam;))
2 3 2
2010-04-12T13:51:50+02:00
'Dobrze widzi się tylko sercem'
Moim zdaniem te słowa oznaczają ze tak na prawdę tylko serce mówi nam to co naprawdę powinniśmy zrobić. Chociaż czasami rozum mówi nam inaczej to jednak tylko serce wskazuje nam właściwa drogę. to ono ukazuje nam świat, nie takim jaki jest lecz takim jakim go widzi.

'Decyzja oswojenia niesie ze sobą ryzyko łez'
W pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem gdyż każda decyzja niesie ze sobą łzy, radość. Podejmowanym przez nas decyzjom towarzyszy wiele reakcji. Czasami boimy się podjąć ryzyko, bo myślimy że decyzja podjęta przez nas będzie zła.Ale czy da się iść przez życie nie podejmując żadnych decyzji w obawie przed łzami? Myślę że taka bierna postawa jest tchórzostwem.

Nie wiem czy to dobrze, ale ja tak to rozumiem.
1 5 1