Odpowiedzi

2009-11-03T20:42:02+01:00
A ile ma być łącznie wiadomości
1 5 1
2009-11-03T21:28:32+01:00
Zaginiony chomik, którego poszukiwała pod deskami podłogi cała brygada strażacka, odnalazł się po 9 dniach, kiedy... zgłodniał.
Futrzany ulubieniec pewnej szkockiej rodziny schował się przed swoimi opiekunami i nie chciał wyjść nawet, kiedy strażacy próbowali go wytropić przy pomocy posmarowanej czekoladą miniaturowej kamery.

Próba wyssania zwierzaka spod podłogi przy pomocy odkurzacza zabezpieczonego skarpetką również zakończyły się fiaskiem i dopiero głód zmusił gryzonia do opuszczenia kryjówki w poszukiwaniu jedzenia.
2009-11-03T23:40:42+01:00
Prasówka sport: Franciszek Smuda został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Wyboru dokonano na zjeździe zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. W nowej roli zadebiutuje w spotkaniu z Rumunią, 14 listopada.
W głosowaniu zarządu PZPN w warszawskim hotelu Sheraton popularny "Franz" pokonał większością głosów Henryka Kasperczaka. Za Smudą opowiedziało się 15 członków, od głosowania wstrzymał się Stefan Majewski, a tuż przed zebraniem z funkcji członka zarządu PZPN zrezygnował Kazimierz Greń.

Prasówka kultura:Festiwal Literatury im. Conrada - od poniedziałku w Krakowie
Na sześć dni Wieża Ratuszowa na krakowskim Rynku przemieni się w latarnię morską na znak trwania pod Wawelem 1. Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. Impreza potrwa od 2 do 7 listopada, gośćmi honorowymi festiwalu będą pisarze: Pascal Quignard, Per Olov Enquist, Etgar Keret i Antiq Rahimi.
Festiwal im. Conrada zbiegnie się w czasie z Targami Książki w Krakowie, które w tym roku zaplanowano między 5 a 8 listopada. Krakowskie Targi Książki każdego roku przyciągają ok. 20 tys. miłośników literatury. Organizatorzy festiwalu mają nadzieję, że obydwie imprezy będą oddziaływać ze zdwojoną siłą i przyciągną jeszcze większą publiczność.