Przygotuj poradnik,ktory pomoze ci w rozpoznawaniu gatunkow roslin
(sosna zwyczajna,limba,kosodrzewina,jodła pospolita,modrzew europejski,cis pospolity,jałowiec pospolity) - okresł pokrój drzewa,ułożenie igieł na krótko pędzie następnie kształt i ułożenie na gałęzi szyszek

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T13:58:22+02:00
--SOSNA ZWYCZAJNA to drzewo iglaste,do 40m.wysokości, w Polsce pospolita na nizinach,główny składnik drzewostanów [bory],też sadzona,drewno miękkie, trwałe,głównie na budulec i celulozę,z pni żywica,z igliwia olejek eteryczny.
--LIMBA to gatunek sosny,korona walcowata,gęsta,nasiona bez skrzydełek, jadalne,występuje w Alpach i Karpatach,odmiana syberyjska zwana cedrem tworzy rozległe lasy,w Tatrach rzadka,na wysokości górnej granicy lasu, chroniona,też parkowa,wys.do 25m,długie i sztywne szpilki.
--KOSODRZEWINA to główny krzewiasty gatunek sosny,wysokość do 2,5m w górach środkowych i połódniowych Europy,tworzy zarośla ponad górną granicą lasu,w Polsce chroniona,sadzona m.in.w parkach,na skróconych pędach po 2 igły
--JODŁA POSPOLITA to dzewo iglaste umiarkowanej strefy półkuli północnej, korona stożkowata,z drewna m.in.instrumenty muzyczne,w Polsce tworzy z bukiem lasy regla dolnego,wys.do 50m,szyszki stojące,dojrzałe rozsypują się na drzewie,drewno wysokowartościowe,miękkie i lekkie.
--MODRZEW EUROPEJSKI to długowieczne drzewo iglaste,wys.do 40m,igły opadające na ziemię,drewno bardzo wartościowe,w Alpach,Sudetach,Karpatach, Pieninach i na niżu chroniony.
--CIS POSPOLITY to długowieczny,iglasty krzew lub drzewo,Europa,pn.Afryka, pd.-zach.Azja,gatunek ginący,w Polsce bardzo rzadki,chroniony,sadzony w parkach,drewno czerwonawe,bardzo trwałe,wys.do 20m.
--JAŁWIEC POSPOLITY to iglasty krzew lub drzewo,półkuli pn.,w Polsce głównie w lasach sosnowych jałowiec o owocolistkach do produkcji głównie wódek gatunkowych,drewno na fajki,laski,igły proste,kłujące.

Mam nadzieję,że docenisz moją odpowiedż,ponieważ korzystałam z różnych materiałów.POZDRAWIAM.