Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T14:49:50+02:00
Horrory od lat 18 są filmami, których młodsi ludzie oglądać nie powinni. Gdyby nie troska innych ludzi o młodsze pokolenie świat byłby inny, moim zdaniem gorszy. Uważam, że nie bez powodu horrory od 18 lat są filmami dostępnymi jedynie dla dorosłych. Tezy tej się trzymam i postaram się udowodnić ją w poniższym wypracowaniu.
Moim pierwszym argumentem są sceny drastyczne występujące na tego rodzaju filmach, dotyczące znęcania się w jakiś sposób nad innymi ludźmi, zwierzętami bądź ukazane w jeszcze inny sposób. Psychika młodych ludzi nie jest przygotowana na takie sceny i mogłoby się to odbić w niepozytywnym kierunku. Niepełnoletniemu mogłoby się to odbić na psychice i może kiedyś w przyszłości stałby się kimś postępującym w podobny sposób do osoby ukazanej na tym horrorze.
Mój następny argument to sceny z życia intymnego, które też bardzo często pojawiają się na tego rodzaju filmach. Młodzi ludzie nie powinni ich oglądać, ponieważ mogą brać przykład, filmy mogą ich zachęcić do rozpoczęcia przedwczesnego współżycia, które jak wiadomo czasem pociąga za sobą odpowiedzialność. Objawia się to na przykład poprzez niechcianą ciążę nastolatki.
Moim ostatnim argumentem jest fakt, że filmy takie zawsze w jakimś stopniu odbijają się na psychice człowieka, czasem nawet dorosłego. Tym bardziej niepełnoletni nie powinni oglądać tego rodzaju scen, które wywołują w nich bardzo silne emocje.
Myślę, że w pełni udowodniłam, iż postawiona przeze mnie teza jest zgodna z prawdą.
15 3 15