Odpowiedzi

2010-04-12T15:00:27+02:00
1) Znaczenie przenośne tego twierdzenia jest następujące. Każda osoba,zwierzę,wszystko,co żyje, obdarzona przez nas przyjaźnią do końca swojego życia,a nawet dłużej będzie z nami związana.
Już zawsze będziemy ponosić odpowiedzialność za swoich przyjaciół. Oni zasługują na nasza pomoc tak samo,jak my na ich. Nie można w potrzebie zostawić bliskiej nam osoby.Należy w miarę swoich możliwości szukać rozwiązania wszelkich problemów,które trapią naszych przyjaciół.Także pamiętajmy- przyjaciel to ktoś,kogo nigdy nie możemy zostawić samego.
2)Przyjaźń mimo tego,że jest czymś nader ważnym czasami może nieść ze sobą łzy. Np. w przypadku,gdy jedno z przyjaciół jest zmuszone do wyjazdu za granicę, to drugie jest w jakiś sposób poszkodowane. Musi pogodzić się z rozstaniem i utratą przyjaciela.Wtedy właśnie dochodzi do załamania. Wówczas płyną łzy,a serce ogarnia straszliwa żałość.Osoby nam bliskie,które nas zostawiają nie z własnej woli nie powinny być przez nas w jakikolwiek sposób odrzucane.Powinniśmy w takich chwilach wspierać przyjaciół,a nie mieć do nich pretensje. Prawdziwa przyjaźń, czy tez miłość zniesie wszystko!