Odpowiedzi

2010-04-12T16:05:22+02:00
Ofiara polega na dobrowolnej śmierci na krzyżu.
11 4 11
2010-04-12T16:18:24+02:00
Jezus ofiarował siebie. Ukochał na tyle człowieka, istotę grzeszną, kiedyś stworzoną "na obraz i podobieństwo Boga" a teraz przybijającego swego Ojca do krzyża. Był jak milczący Baranek, Baranek Zabity. Nie chciał umierać, bo było oczywiste, że żaden człowiek dobrowolnie nie chce umrzeć. Jednak będąc Bogiem wiedział, że musi to zrobić, modląc się w Ogrójcu powiedział przecież : "Ojcze, zabierz ode mnie ten kielich, ale nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie".. I właśnie na tym polega ofiara Jezusa. Był do końca świadom tego, co robi, czym się staje. A stał się symbolem wiary, świadectwem na miłość Boga do człowieka. Uwolnił nas z jarzma grzechu i śmierci. Wycierpiał wiele z rąk ludzi ale nie poddał się nikomu, walczył do ostatniego tchu.
Kiedy patrzy się na drzewo, Krzyż , na którym wisi Zbawiciel, powinno się zauważyć, że On nie musiał niczego robić, mógł siedzieć z założonymi rękami i spokojnie obserwować. On jednak zesłał Syna, aby ten Cię uratował. Co z tego? Ano to z tego, że w innych religiach nie było nigdy czegoś takiego, żeby Bóg uniżał się do postaci człowieka, tak go kochał a na koniec oddał życie. W Piśmie Świętym mamy dowód na to co zrobił Jezus. W jednym rozdziale Dziejów Apostolskich mamy do czynienia z ucieczką św. Piotra z Rzymu. Wtedy na jego drodze staje Jezus i wypowiada pamiętne słowa jako odpowiedz na pytanie Piotra : "Ja tam idę, bo ty nie jesteś gotów oddać życie za przyjaciół swoich".
Pewnie nikt nie jest gotowy an takie poświęcenie, bo nie wierzę, że ktokolwiek z nas zasłoniłby kogokolwiek innego swoim ciałem, oddał życie aby druga osoba miała życie wieczne.
12 3 12
2010-04-12T16:19:41+02:00
Dobrowolnej śmierci na krzyżu
7 2 7