Posługując się planem(1.tytuł, 2.autor, 3.gatunek, 4.streszczenie, 5.język, 6.własna opinia z uzasadnieniem), napisz recenzję swojej ulubionej książki (obojętnie[tylko nie ania z zielonego wzgórza]). w uzasadnieniu udowodnij, że warto tę książkę przeczytać.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T17:03:10+02:00
Autorem powieści "Szatan z siódmej klasy" jest Kornel Makuszyński.
Utwór zaliczany jest do epiki i jest powieścią detektywistyczną z elementami powieści społecznej.
W wątki w tej powieści to:
-Rozszyfrowanie zagadki związanej z odnalezieniem skarbu.
-Historia skarbu.
- Zafascynowanie Adasia Wandą i odwrotnie.
-Życie szkolne Adasia i kolegów.
-Rodzina Gąsowskich.
Akcja utworu rozgrywa się w 1937r w Warszawie i w Bejgole.Główny bohater to Adam Cisowski.Bohaterowie drugoplanowi to Paweł Gąsowski,Iwo Gąsowski,Ewa Gąsowska,Wanda Gąsowska,Staszek Burski i rodzina Adama.
Na lekcji historii w klasie siódmej pan Gąsowski odkrywa spryt Adasia.Za kilka dni nauczyciel oferuje Adamowi wyjazd do Bejgoły.Chłopiec zgadza się ze względu na Wandę którą jest zafascynowany.Po przybyciu na miejsce chłopiec zapoznaje się z dworkiem i okolicą.Podczas przeszukiwania strychu chłopiec znajduje pamiętnik ks. Koszyczka w którym zawarte są wskazówki do odkrycia skarbu.Po pewnym czasie domyśla się gdzie jest ukryty skarb.Zakopuje w skrzyni złom aby zmylić złodziei.Oni zabierają skrzynie ze złomem a Adam odkopuje prawdziwy skarb.Kosztowności zostają w rodzinie Gąsowskich.
Mimo , iż książka napisana jest z humorem są w niej momenty zapierające dech w piersi. Powieść ta może nauczyć nas , ze wszystkie zagadki da się rozwiązać. Myślę że książka ta zaciekawi każdego kto lubi powieści detektywistyczne.Oprócz tego jest w niej wiele humoru sytuacyjnego i słownego Z głównym bohaterem możemy przeżyć wspólnie niezwykłe przygody,które przybliżają nam Polskę w czasach wojennych.
1 5 1