Siemanko!
Znacie lekturę klasy VI "księga dżungli"??
Mam do napisania informacje na temat bohaterów tej książki, takie "duperele" np: charakterystyka. No po prostu co o nich wiemy.

Bohaterowie:
-Mowgli
-dziewczynka
-"ksiądz"
-plemię z wodzem
-Baloo
-Boghera
-Akela
-Sherkan
-małpy
-Kaa

Pomożecie?? Na jutro <:( ®

1

Odpowiedzi

2010-04-12T16:55:13+02:00
Mowgli: bohater główny, fikcyjny; syn drwala, wychowany przez wilki.Kiedy zjawił się w wilczej jaskini, był „małą kruszynką, z dołkami na pulchnej buzi”, był także całkiem nagi. Wyrósł na bardzo silnego, zwinnego chłopca.
Baloo: bohater drugoplanowy; zwierzęcy, wychowawca Mowgliego.Jako jedyne obce zwierzę był dopuszczony do udziału w Wiecu Gromady (czyli zgromadzeniu Plemienia Wilków). Wykładał wilczętom Prawo Dżungli. Mógł chodzić tam, gdzie chciał, bo nie stanowił zagrożenia - żywił się tylko roślinami.
Stary, powolny, bardzo mądry i doświadczony. Kochał Mowgliego, był gotów poświęcić się dla niego. Bez wahania wyruszył wraz z Baagherą do siedziby Małpiego Plemienia.
Boghera: bohaterka drugoplanowa, fikcyjna; czarna pantera; piękna i szlachetna, opiekunka Mowgliego.
Sherkan: bohater drugoplanowy; tygrys, nosił przydomek Lungri - Kuternoga; zaciekły wróg Mowgliego, został przez niego zabity.
Małpy: bohaterowie trzecioplanowi, fikcyjni; plemię nazywało się w języku dżungli Bandar-log; Baloo mówił o nich „wyrzutki społeczeństwa”.
Kaa: bohater epizodyczny, fikcyjny; wąż pyton, ogromny, przez co trochę ociężały, ale wciąż groźny. Jest on stary i doświadczony, przebiegły, dumny i pewny siebie. Choć jest trochę głuchy i niedowidzi, budzi postrach wśród małp. Pomógł Baloo i Bagheerze w walce z Plemieniem Małp i w uwolnieniu Mowgliego.
1 2 1