Proszę o napisanie tego listu w j. niemieckim wraz z tłumaczeniem na j. polski, albo o przetłumaczenie mojego listu na j. niemiecki.

Po skończeniu szkoły postanowiłaś przerwać naukę na rok. Nie rozmawiałaś o tym jeszcze z rodzicami. Napisz list do kolegi z Niemiec.

- poinformuj o swojej decyzji i podaj powód jej podjęcia
- napisz jak zamierzasz spędzić ten rok i co chcesz robić po jego zakończeniu
- wspomnij o pozytywnej reakcji przyjaciół oraz swoich obawach związanych z reakcją rodziców
zapytaj kolegę o jego opinie i poproś o radę, jak przekonać rodziców do tego pomysłu


Witaj Marku.

Przykro mi, że nie pisałam do Ciebie przez tak długo. Byłam bardzo zajęta szkołą. Chciałabym Cię poinformować, że podjęłam decyzję żeby mieć rok wolnego od nauki. Jestem zafascynowana różnymi krajami i kulturami więc chcę podróżować po świecie. Zaoszczędziłam trochę pieniędzy. Jestem młoda i myślę, że teraz jest czas aby wyruszyć. Moim marzeniem jest zwiedzić włochy i mam zamiar tam zacząć . Chciałbym zwiedzić starożytne miejsca i relaksować się na plaży. Po roku zamierzam studiować na uniwersytecie w Warszawie. Moi przyjaciele byli pozytywni i oni popierają moje plany, ale obawiam się reakcji rodziców. Co myślisz o moim pomyśle? Proszę, doradź mi jak przekonać moich rodziców do moich planów. Proszę odpisz wkrótce.

Do zobaczenia, czekam na Twój list.


1

Odpowiedzi

2010-04-12T17:21:15+02:00
Hallo Marcus.

Es tut mir leid ich Ihnen nicht zu so lange nicht geschrieben. Ich war sehr beschäftigt Schule. Ich möchte Ihnen mitteilen, dass ich ein Jahr Auszeit von der Schule entschieden. Ich bin von verschiedenen Ländern und Kulturen fasziniert, so will ich um die Welt reisen. Gespeichert etwas Geld. Ich bin jung und ich denke, jetzt ist die Zeit zu gehen. Mein Traum ist, Italien zu besuchen und ich werde dort beginnen. Ich möchte die alten Orte zu besuchen und entspannen am Strand. Nach einem Jahr will ich an der Universität Warschau zu studieren. Meine Freunde waren positiv und unterstützen sie meine Pläne, aber ich fürchte die Reaktion der Eltern. Was hältst du von meiner Idee? Bitte teilen Sie mir, wie meine Eltern, meine Pläne zu überzeugen. Bitte antworten Sie bitte bald.

Siehe, ich bin für Ihren Brief warten. pomogłem???