Odpowiedzi

2010-04-12T16:55:56+02:00
Święta wielkanocne dla człowieka wierzącego to wiara w zmartwychwstanie Chrystusa i życie wieczne. Świeta wielkanocne to czas kiedy przygotowywujemy sie do śmierci i zmartwychwstania chrystusa. jest to duchowe przygotowanie na przyjecie pana do naszego domu (serca). jest to okres kiedy nalezy wybaczac bliźnim życ w pokorze umartwiac sie oraz doązyc do doskonałości chrystusowej. świeta wielkanocne to najwazniejsze świeta w ciągu roku dla osoby wierzącej.
2 5 2
2010-04-12T17:02:20+02:00
Święta Wielkanocne dla człowieka wierzącego są czymś bardzo ważnym. W te święta Jezus zmartwychwstał. Każdy zastanawia się w jaki sposob to sie stało. Jezus przez to zdarzenie, pokazał ,że jest prawdziwym synem Boga. Dla człowieka wierzącego jest to najwazniejsze swięto w roku. Niektorzy Swieta Wielknaocne kojarzą sobie tylko ze święceniem koszyczka i malowaniem pisanek, a nie ze zmartwychwstaniem Jezusa. Jest to czas refleksji dla wielu z nas. Zastanawiamy się nad tym, jaka wielka jest siła Boga.

Mam nadzieje, ze pomoglam ;]
2 5 2
2010-04-12T17:12:26+02:00
Wielkanoc to czas refleksji ,zadumy jak również czasu pokuty, zastanowienia dla człowieka wierzącego. Każdy z nas przecież wierzy ,że Jezus był zbawicielem, ale nie potrafimy sobie tego utożsamić. Nie powinniśmy więc, mieć wątpliwości co do tego kim był dla nas Jezus Chrystus. Całe Triduum Paschalne to okres, w którym człowiek zastanawia się nad sobą, modli się za innych, jak również nad tymi co już odeszli. Wielkanoc poprzedzana jest 40 -dniowym postem, którego ostatni tydzień zwie się Wielkim Tygodnie. Wielkanoc poprzedza Wielki Czwartek , Wielki Piątek , Wigilia Paschalna to trzy dni, są to dni w których Jezus przekazuje nam sakrament Kapłaństwa i Eucharystii. Dzieli się z nami swoim cierpieniem , jak również swoją męką. Jezus umarł na krzyżu za grzechy wszystkich ludzi.
3 3 3