Spróbuj opisać słowami jakiś kolor, tak by człowiek niewidomy mógł go sobie wyobrazić. Jakie inne zjawiska lub przeżycia uważasz za trudne do wyrażenia? Dlaczego mówienie o zmartwychwstaniu Chrystusa jest trudne? Skorzystaj z tekstu Niewyrażone.


Niewyrażone
Autorzy nowotestamentowi oraz reprezentowane przez nich wspólnoty chrześcijańskie głosząć zmartwychwstanie, musimy poradzić sobie z ogromnymi trudnościami. Jest to bowiem naprawdę nędza jąkanina, która w formach językowych pragnęła-i co więcej,pod wpływem wewnętrznej potrzeby,musiała- wyrazić i przekazać to, co niewyrażalne i nieprzekazywalne. W żadnej innej dziedzinie nie jawi się nam równie wyraźnie i wstrząsająco bezradność języka i niemorzność żłorzenia odpowiadającego prawdzie świadectwa, jak w przypadku przepowiedania zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T15:39:51+02:00
Kolor czerwony-jest jak dotyk ognia,odczucie milosci...

trudno mowic o stracie kogos bliskiego,o wypadku i milosci...

o zmartwychwstaniu chrystusa jest trudno mowic poniewaz jest to cos niezwyklego, cos czego nie widizelismy...mowiac o zmartwychwstaniu chrystusa wyrazamy cos czego tak naprawde nie da sie wyrazic....

xD