1.Wyjaśnij co wspólnego mają ze sobą dwie daty: 23 sierpnia 1939r. i 17 września 1939r.,jaki występuje między nimi związek?
2.Porównaj sytuację ludności polskiej pod okupacją niemiecką i radziecką w okresie II wojny światowej. Wskaz podobieństwa i różnice w sposobie traktowania ludności polskiej przez okupantów.
Błagam jak najszybciej!Bardziej na 2 mi zależy. Z góry wielkie dzięki!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T18:00:03+02:00
Skoro bardziej zależy Ci na 2 punkcie pozwole sobie umiescic wyjaśnienie jedynie do niego:
Pod okupacją niemiecką odbywały sie masowe wysiedlenia ludnosci polskiej z terenów wcielonych do III Rzeszy. Wywozenie Polaków na przymusowe roboty do Niemiec. Odbieranie i przekazywanie Niemcom pozostawionego przez Polaków majatku. Aresztowania i tortury podczas sledztw. Niemczenia nazw miejscowosci i ulic,likwidacja oswiaty,cenzura. Wymordowanie Polskiej inteligencji(akcja AB). A takze egzekucje,uliczne łapanki oraz szczególne prześladowanie ludnosci Żydowskiej. W ZSRR: właczono wschodznie ziemie Polski do ZSRR,wysyłano ludzi na przymusowe prace w głab ZSRR. Odbywały sie aresztowania działaczy politycznych,profesorów,nauczycieli,urzedników i zesłania w głąb ZSRR. Wysyłanie do przymusowych obozów pracy,tzw łagrów. Aresztowanie i zamordowanie polskich oficerów i przedstawicieli panstwowych w lecie katynskim 1940 roku.
2 4 2