Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T21:23:47+02:00
Szanowny Panie J.R.R. Tolkien,

piszę do Pana poruszona Pańską powieścią o przygodach habbita. Czytając książkę chce się znaleźć w bajkowym Shire. Opis wioski przenosi mnie w inną krainę, zielonych wzgórz, przepięknych roślin i zwierząt. Do miasteczka przybywają postacie, które również wzbudzają moją sympatię poprzez swoje pogodne nastawienie do życia, optymizm tryskający od nich i przede wszystkim radość życia.

Życzyłabym sobie, aby każdy człowiek z mojego otoczenia również tak się zachowywał. O ile wtedy świat byłby ciekawszy i bardziej uśmiechnięty. Pogodne krasnale śpiewają pieśni o skarbach i tajemniczej górze. Jednakże nasz świat wygląda zupełnie inaczej. Dlatego chwilami może być trudno w pełni dobrze odebrać Pana książkę.

Choć opisany świat jest zupełnie nierealny, nie istnieją przecież Elf Elrond, gobliny, smok Smaug, hobbici, krasnoludy i Gandalf. Chciałoby się, aby istniał on naprawdę, ze względu na magię miejsca i postaci. Bo czyż nie łatwiej by było na świecie, gdyby każdy miał dobroć w sercu i uczciwość jak Hobbit Bilbo Baggins. Oczywiście to pytanie pozostawię bez odpowiedzi.

I choć smoki nie istnieją to każdy z nas w dzieciństwie czytał o nich i innych stworach fantastycznych wierząc wtedy w ich istnienie. Dziękuję Panu za przeniesienie mnie ponownie w świat dzieciństwa.

Z wyrazami szacunku,
xxx


7 4 7