Na wycieczkę do Berlina wybraliśmy się z klasą 21 maja. Pojechaliśmy tam autokarem wraz z przewodnikiem i dwoma opiekunami. Mieszkaliśmy w ośrodku dla młodzieży na obrzeżach miasta.Pokoje były 3-osobowe. Wyposażone w łazienkę i telewizor każdy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy bramę brandenburską i spacerowaliśmy ulicą pod lipami. Kolejnego dnia byliśmy w Jüdisches Museum Berlin, przewodnik opowiadał nam losy Żydów na ziemiach niemieckich. Następnie poszliśmy do Schloss Charlottenburg - słynnego letniego pałacu margrabiów brandenburskich. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Poczdamu - komleksu pałacowo-ogrodowy Sanssouci, później na zakupy i obiad do wschodniego Berlinu.
Berlin jest bardzo ciekawym i wyjątkowym miastem pod każdym względem. Kolejnym miastem, które chce zobaczyć jest Monachium centrum finansowe i kulturowe Niemiec.

To jest do wypowiedzi ustnej więc zależy mi na jak najprostszych słowach. ;)

1

Odpowiedzi

2010-04-12T19:09:03+02:00
Wycieczka do Berlina odbyła się 21 Maja. Jechaliśmy autokarem razem z przewodnikiem i opiekunami.Mieszkaliśmy na obrzeżach miasta w 3 osobowych pokojach. Wyposażony w niezbędny sprzęt do życia. Pierwszego Dnia zwiedziliśmy brame brandenburską i spacerowaliśmy. Drugiego dnia pojechaliśmy zobaczyć Jüdisches Museum Berlin dowiedzieliśmy się o losach Żydów w niemczech. Następnie zwiedziliśmy Schloss Charlottenburg słynny pałac margrabiów brandenburskich. Ostatniego Dnia zobaczyliśmy Poczdamu a na końcu poszliśmy na zakupy i obiad.
I przepisać wystarczy ostatnie dwie linijki i będzie dobrze ;D