Spróbuj opisać słowami jakiś kolor, tak by człowiek niewidomy mógł go sobie wyobrazić. Jakie inne zjawiska lub przeżycia uważasz za trudne do wyrażenia? Dlaczego mówienie o zmartwychwstaniu Chrystusa jest trudne? Skorzystaj z tekstu Niewyrażone.


Niewyrażone
Autorzy nowotestamentowi oraz reprezentowane przez nich wspólnoty chrześcijańskie głosząc zmartwychwstanie, musimy poradzić sobie z ogromnymi trudnościami. Jest to bowiem naprawdę nędza jąkanina, która w formach językowych pragnęła-i co więcej,pod wpływem wewnętrznej potrzeby,musiała- wyrazić i przekazać to, co niewyrażalne i nieprzekazywalne. W żadnej innej dziedzinie nie jawi się nam równie wyraźnie i wstrząsająco bezradność języka i niemożność złożenia odpowiadającego prawdzie świadectwa, jak w przypadku przepowiadania zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

PILNE

1

Odpowiedzi

2010-04-12T19:24:16+02:00
Opisuje kolor żółty
Jest to kolor zółty ciepły i promienny jak słońce , gdy odwrucimy twarz w strone słońca poczujemy ciepło a jeśli zamkniemy oczy i spojrzymy na słońce zobaczymy żółta plamke taki jest też kolor żółty pełny nadziei . Inne zjawiska to opowiadanie niewidomemu o tęczy ponieważ jest w niej tyle kolorów ze trudno ubrać w słowa każdy z nich ,Mówienie o Zmartwychstaniu jezusa jest trudne dlatego że wielu ludzi mówi do tej pory że jak czegoś nie zobaczy to nie uwierzy tak samo jest z Jezusem Zmartwychstanie to najwieksze wydarzenie w dziejach Swiata dlatego trudno jest o tym mówić
mam nadzieje że wybierzesz moje zad jako najlepsze
pozdrawiam i życze powodzenia
9 3 9