Odpowiedzi

2010-04-13T21:29:10+02:00
`Obydwa sakramenty przyjęłam i w sumie wiele zmieniło to w moim sercu. Moje patrzenie na życie stało się inne. Wiem, pomyślisz sobie, że przyjęłam chrzest i już moje patrzenie się zmienilo- nie wcale tak nie było. Dopiero teraz po dłuższym czasie da się to zauważyć.
` Od zawsze wierzyłam w Boga, ale to własnie chrzest i bierzmowanie jeszcze bardziej przybliża nas do świętości i spotkania z naszym Stwórcą. Dzięki tym sakramentom przyjeliśmy Ducha świętego, który w nas teraz jest. Pomaga nam w złych chwilach i czuwa nad nami, mimo że my praktycznie tego nie zauważamy.
` Ja osobiście wykorzystuję otrzymane mi dary. Częściej chodzę dod komunii, a na mszy jestem co niedziele. W ogóle sama rozmowa z Bogiem, którą prowadzą jest o wiele ciekawsza, bo kiedyś to 1 min i koniec. A w dzisiejszych czasach młodzież całkiem inaczej postrzega dar bierzmowania. Większość idzie żeby się popisać, wywrzeć wrażenie na koleżance i po to by rodzice nie mieli pretensji. I przez to nei zachodzi w nas żadna przemiana. Czasami Bóg nam pomaga żebyśmy ją zauważyli , ale czasami pozostawia nam wolną wolę, abyśmy sami dokonywali słusznych wyborów.Coś z tego wykorzystaj, a jak nie to pozmieniaj ;)) Mam nadzieję, że pomogłam ;*
1 1 1