To zadanie jest z techniki. ALE W KATEGORIACH NIE MA TECHNY TO WZIEŁAM FIZYKE !!

Odnajdę i opiszę PA (Poliamid) i PP (Polipropylen) .

Najlepiej jakby odpowiedzi były od razu bo mam to zadane na jutro ;/

I nie takie krótkie odpowiedzi !! Troche się rozpiszcie bo pani kazała troche dłuższe zdania budować ;//

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T21:50:15+02:00
POLIAMID jest szeroko stosowanym w przemyśle materiałem do produkcji zarówno oryginalnych części maszyn, jak i części do napraw.
Przykłady: tuleje oraz łożyska ślizgowe, wkładki ślizgowe, koła pasowe oraz kółka prowadzące, rolki transportera, rolki napinające, tuleje kół oraz rolek, wykładziny kół pasowych, krzywki, podkładki sprężyste, młotki, skrobaki, kota zębate, koła łańcuchowe, pierścienie uszczelniające, śruby pociągowe, pokrętła gwiazdowe, izolatory, stoły po których przesuwają się noże tnące.

Polipropylen-podkreślić należy niską gęstość PP (ok. 0,92 g/cm3) oraz jego wysoką odporność chemiczną (jest odporny na roztwory soli, mocne kwasy i zasady, alkohole, tłuszcze, oleje, estry, ketony), dzięki czemu ma on duże znaczenie jako tworzywo antykorozyjne. PP (polipropylen) nie jest odporny na działanie kwasu chlorosulfonowego, stężonego kwasu azotowego oraz chlorowców. Zaletą PP jest jego obojętność fizjologiczna. Zakres temperatur pracy: 0; +100 °C (uwaga: niska udarność w temp. poniżej 0 °C). Możliwe, choć trudne jest jego spawanie oraz klejenie. PP jest tworzywem palnym. Półwyroby z PP (polipropylenu) dostępne są w kolorze szarobeżowym. Możliwe jest również zamówienie materiału w innych kolorach.