Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-04T15:22:47+01:00
Być kulturalnym to znaczy nie przeklinać i dobrze się zachowywać.Wpuścić na przykład kobiete do pomieszczenia pierwszą.Nie mlaskać przy jedzeniu.Pomagać rodzicą ,starać się nie kłucić.Przestrzeganie zasad jest bardzo ważne.
7 3 7
2009-11-04T15:31:33+01:00
Kulturalnie się zachowywać to znaczy aby być miłym dla innych, najlepiej pomagać im, nie wyrażać się. Słowo kultura wywodzi się od naszego zachowania, i w tym jak zostaliśmy wychowani, albo się zmieniliśmy przez towarzystwo. Według Stefana Srebrnego człowiekiem kulturalnym nazwiemy człowieka,który w równym stopniu interesuje się przeszłością jak i przyszłością. Zrozumie ,że każdy najdrobniejszy element świata ma swoją historię.Człowiek kulturalny nie powinien jednak stać w miejscu i wciąż oglądać się wstecz. Ważne jest aby iść do przodu i odkrywać, odnowić ówczesny świat. Wulgaryzmy powinne być wykluczone ze słownika osób kulturalnych. Dowodem na to,że ktoś zachowuje się kulturalnie są ich zachowania w najnormalniejszych sytuacjach życia codziennego,wtedy gdy ktoś ustępuje miejsca starszemu w autobusie, wychodzącej kobiecie,nie przepycha się w tłumie czy nie przerywa swojemu rozmówcy.
Nie zapycha swojego umysłu tanimi, usłyszanymi w radiu czy telewizji, hasłami. Jest to po prostu człowiek myślący, mające pasje i zainteresowania.
Taki człowiek jest ciekawy świata, dąży aby rozwijać swoje umiejętności. Jest otwarty na nowe poglądy jednak po własnej analizie nie musi ich wszystkich akceptować. I co najważniejsze człowiek kulturalny wykazuję się dużą ilością tolerancji.
Człowiek taki nie wywyższa się,nie obnosi się przesadnie ze swoją wiedzą. Dyskretnie zwraca uwagę,tym którzy nie przestrzegają tychże zasad.
7 4 7