Odpowiedzi

2010-04-12T21:15:40+02:00
Czy patriotyzm to przeżytek? Trudno być patriotą w kontekście przynależności do Unii Europejskiej, gdzie nie ma granic i można przemieszczać się swobodnie bez paszportu. Na czym dziś patriotyzm polega?

———————–

Nie! W żadnej mierze patriotyzm nie jest przeżytkiem. Jest natomiast coraz większym wyzwaniem i NIEZBĘDNĄ KONIECZNOŚCIĄ w rzeczywistości Unii Europejskiej i otwartych granic. Patriotyzm dzisiaj jest TRUDNIEJSZY od tego, którego kształt znaliśmy wczoraj. Wczoraj wiadomo było, że jest konkretne zagrożenie, wróg, któremu trzeba stawić czoła, któremu nie wolno dać się zniewolić i pokonać. Stare powiedzenie mówi, że: ,,wspólny wróg jednoczy”.

prosze
1 5 1
2010-04-12T21:21:11+02:00
Akapit] Odpowiedz na to pytanie według mnie jest prosta . Sądzę iż patriotyzm to nie przeżytek . Znając dzisiejszą młodzież uważają oni to za wstyd lecz umrzeć za kraj , a szczególnie za naszą ojczyznę Polskę jest to ogromny zaszczyt ... Po ostatniej katastrofie samolotu prezydenckiego TU-154 , każdy powinien zdać sobie sprawę , że prezydent umarł za NASZ kraj . Teraz wszyscy uważają Go za bohatera . Ja od razu przyznałabym mu tytuł Bohatera Narodowego . Powinniśmy się zastanowić czy aby na pewno jesteśmy godni naszego kraju ...P.S mam nadzieję , że Ci się spodoba , a jak wybierzesz moje wypracowanie trzymam kciuki iż będzie dobre :)